Конституційний суд схвалив зміни Конституції щодо децентралізації

Конституційний суд схвалив зміни Конституції щодо децентралізації

Конституційний суд України (КСУ) схвалив 31 липня зміни до Конституції в частині децентралізації як відповідні вимогам ст. 157 і 158 Основного закону. Відповідний висновок Конституційного суду оприлюднив суддя Михайло Гультай, повідомив «Укрінформ».

«Законопроект відповідає вимогам ст. 158  Конституції України», – зазначив суддя.

Він додав, що згідно ч. 2 ст. 157 Основного Закону України Конституція не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану.

«Конституційний суд  виходить з того, що на момент подання цього висновку на території України не було введено надзвичайного стану за процедурою, визначеною Конституцією. Конституційний суд,  враховуючи свій висновок від 16 червня 2015 року та позицію Президента щодо цього питання констатує, що рішення про введення в Україні або в окремих її місцевостей воєного стану, за процедурою, визначеною Конституцією, не прийняте. З огляду на зазначене, Конституційний суд  вважає, що законопроект відповідає вимогам ч. 2 ст. 157 Конституції України», – зауважив Гультай.

Зазначимо, маючи на руках висновок КСУ, депутати можут розглядати законопроект про зміни до Конституції. Аби бути прийнятими, він має пройти перше читання ще на цій сессії (її депутати не закрили). Після того, як документ збере звичайну більшість, його мають розглянути на наступній сессії. Для прийняття буде необхідно зібрати конституційну більшість – 300 голосів «за».

Нагадаємо, 16 липня Верховна Рада направила до КСУ проект змін до Конституції щодо децентралізації влади.

Вони стосуються децентралізації влади в країні. Їх презентував на початку липня президент Петро Порошенко.

В законопроекті йдеться про закріплення нових повноважень за органами місцевого самоврядування. Президент та Кабмін будуть здійснювати нагляд за законністю місцевих рішень за допомогою префектів. Призначення голів обласних та районних центральною владою скасовується.

В парламенті велику кількість суперечок викликала норма в перехідних положеннях законопроекта, що стосується особливого порядку проведення місцевих виборів в деяких районах Луганської та Донецької областей. В документі зазначено, що перебіг виборів на цих територіях має описати окремий закон.

«Проект змін до Конституції не передбачає особливого статусу Донбасу. Там його просто немає. Проект лише припускає можливість специфічного порядку здійснення місцевого самоврядування в окремих адміністративно-територіальних одиницях Донецької і Луганської областей», – заявив Петро Порошенко під час виступу в парламенті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук