Порошенко запевнив, що проект змін до Конституції не передбачає «особливого статусу» Донбасу
До теми
- Верховна Рада розпочала розгляд проекту конституційних змін щодо децентралізації ZAXID.NET
- У фракції БПП заперечили закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції ZAXID.NET
- Нуланд прибула у Верховну Раду перед голосуванням про особливий статус Донбасу ZAXID.NET
- Раду змушують закріпити статус ДНР і ЛНР у Конституції, - Сироїд ZAXID.NET
У четвер, 16 липня, на засіданні парламенту президент України Петро Порошенко заявив, що внесений ним до Верховної Ради проект змін до Конституції України в частині децентралізації не передбачає ніякого «особливого статусу» Донбасу і країна залишиться унітарною.
«У проекті немає ніякого натяку на федералізацію. Україна була, є і буде унітарною державою. І проект Конституції не передбачає і не може передбачати ніякого особливого статусу Донбасу, там його просто немає», – заявив Порошенко.
Він додав, що «там допускається можливість специфічного порядку місцевого самоврядування в окремих адміністративних одиницях Донецької і Луганської областей, що визначається окремим законом».
За його словами, ці пропозиції щодо змін до Основного закону України повністю відповідають мінським угодам. «Запропонована норма жодним чином не виходить за межі мінських угод», - наголосив голова держави.
Нагадаємо, раніше на сайті українського парламенту 15 липня було оприлюднено президентський проект закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади з позначкою «доопрацьований». Найважливішою відмінністю доопрацьованого законопроекту від першої редакції, зареєстрованого у Верховну Раду 1 липня, є положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом. Якщо в першій редакції це положення було закріплене в перехідних положеннях самого законопроекту, то в редакції від 15 липня пропонується закріпити цю норму в розділі XV перехідних положень самої Конституції України.
Зазначимо, у Верховній Раді, а також в самій парламентській коаліції немає консенсусу з цього проекту закону змін до Конституції України в частині децентралізації. Серед всіх спірних моментів, основним каменем спотикання є саме питання про внесення або невнесення в текст Основного закону положення про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу.