СБУ консультуватиме, яким російським артистам можна гастролювати в Україні

СБУ консультуватиме, яким російським артистам можна гастролювати в Україні
фото СБУ
Російські виконавці зможуть гастролювати в Україні тільки після узгодження зі СБУ

Служба безпеки України відповідно до закону буде перевіряти інформацію і давати рекомендації щодо можливості гастролей російських артистів на території України. Про це у суботу, 7 жовтня, під час брифінгу у Києві розповів глава СБУ Василь Грицак.

«Так, справді, є закон, який передбачає звернення до СБУ за 30 днів до приїзду групи або ще когось з наданням персональних даних.... Ми ж протягом 10 діб повинні дати свої рекомендації... відкрити або закрити в'їзд», – сказав він, відповідаючи на запитання, як діятиме СБУ щодо російських артистів, які захочуть гастролювати в Україні.

Також він повідомив, що Міністерство культури України розробляє порядок штрафних санкцій. Відповідаючи на запитання, якими будуть критерії заборони, глава СБУ сказав: «Загроза національній безпеці».

Як повідомлялося, 5 жовтня 2017 року Верховна Рада України ухвалила закон про гастрольні заходи в Україні (про особливості організації та проведення гастрольних заходів в Україні за участю громадян країни-агресора), який передбачає, що російські виконавці зможуть гастролювати в Україні тільки після узгодження зі Службою безпеки України. Закон передбачає заборону проведення гастрольних заходів, якщо в ньому бере участь особа, внесена до переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці.

Закон також передбачає, що у разі, якщо учасником гастролей є громадянин країни-агресора, то організатор не пізніше ніж за 30 днів до дня проведення гастролей подає до СБУ запит на отримання інформації про наявність або відсутність законних підстав для недопущення громадянина країни-агресора для участі у цьому заході. Згідно із законом, СБУ протягом 10 днів з моменту отримання запиту розглядає та надає організатору гастролей відповідь про наявність чи відсутність законних підстав для недопущення громадянина країни агресора для участі в гастролях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук