СБУ ліквідувала мережу «клінік» релігійної секти, у яких незаконно утримували пацієнтів

СуспільствоАндрій Стець, 24 березня 20167650
Так звані «реабілітаційні центри» були більше схожі на в'язниці

Співробітники Служби безпеки України ліквідувала в Харківській області мережу місць незаконного утримання людей, яка функціонувала під виглядом платних реабілітаційних центрів для алкоголіків і наркозалежних. Про це йдеться у повідомленні прес-служби СБУ.

«Організаторами мережі були представники однієї з релігійних сект. Хворих на наркотичну чи алкогольну залежність заманювали до так званих реабілітаційних центрів обманом: їм або їхнім близьким обіцяли повноцінне лікування та всебічну психологічну допомогу, не маючи при цьому ані штату лікарів, ані жодних дозвільних документів від Міністерства охорони здоров’я», - розповіли в СБУ.

Після отримання передоплати шахраї розміщували пацієнтів в орендованих будинках і насильно утримували до закінчення терміну проходження курсу «лікування».

Медикаментозне лікування хворим не надавалося зовсім, а так звана «психологічна допомога» полягала в постійних молитвах і сумнівних релігійних ритуалах.

Відео Служби безпеки України

У відомстві зазначили, що так звані «реабілітаційні центри» були більше схожі на в'язниці.

«В кімнатах площею 9-10 квадратних метрів проживало по вісім осіб, на стінах грибок, а на вікнах, якщо вони були, - решітки. Під час перебування в «центрі» наркозалежні позбавлялися власних засобів зв'язку, дзвонити родичам дозволялося вкрай рідко і обов'язково в присутності інструкторів «центру», вихід за межі будинку був суворо заборонений. Режим примусового тримання будувався за тюремними принципами: за найменші провини або спробу втечі людей били і утримували в підвалі», - зазначають в спецслужбі.

Фото Служби безпеки України

У той же час родичів пацієнтів сектанти переконували припинити спілкування з ними на період «лікування», залякуючи їх нібито створенням додаткових психологічних проблем.

Вартість «курсу лікування», який повинен був тривати, щонайменше, дев'ять місяців, коливався від двох до шести тисяч гривень на місяць і визначалася залежно від платоспроможності родичів.

Організатори мережі чинили психологічний тиск на пацієнтів та їх родичів для отримання прав на рухоме і нерухоме майно.

«Встановлено, що протягом поточного року «проповідники» секти планували відкрити ще два «реабілітаційних центри», а також істотно збільшити кількість місць у вже існуючих», - додали в СБУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук