Село Давидів на Львівщині відмовилось від сміттєспалювального заводу

Головні новини Львова 18.07Ірина Ващишин, 18 липня 2017, 19:44 3681 5

Гучне обговорення будівництва сміттєспалювального заводу відбулось у селі Давидів, що поблизу Львова. Пропозицію закордонних інвесторів спорудити поруч із селом таке підприємство громада відкинула безкомпромісно.

«Заводи сміттєві потрібні безумовно. Але не в нашому Давидові, де населення мало не 10 тисяч людей. Де є пусті села – там воно потрібне і там люди будуть мати роботу і будуть задоволені. А тут як? Задушити нас?!», ‒ обурилась мешканка Давидова Леся Кавецька.

Людям перед слуханнями було відомо, що сміттєспалювальний завод мав би бути через дорогу від села ‒ за 500-600 метрів від перших хат.

«Я буду говорити як працівник водоканалу. Тут є середньоєвропейський вододіл, проходить по нашій території. Дальше ‒ водозабір, який проходить через Старе Село, качаєм воду на Львів. Таке неможливо. Забруднення води все одно буде», ‒ переконаний мешканець с. Давидів Богдан Шупер.

У кожному виступі під час слухань було обурення. І врешті ‒ оцінка місцевій владі і депутатам: люди почали вигукувати «Ганьба!».

Втім, звинувачення даремні, стверджує депутат Давидівської ОТГ Іванна Хрунь. Бо місяць тому голосування щодо заводу хоч і було, але формальне. Згоди на будівництво не давали.

«Ми мали розробити детальний план території, щоб визначити, чи є там ділянка, які межі території і чи можна там будувати сміттєспалювальний завод. Другим питанням було затвердити проект договору про наміри співпраці з канадійською фірмою, щоб приїхав інвестор і розповів людям, що має бути на території Давидова. Тобто ніякі депутати і ніяка сесія не може такого питання вирішувати. Тому що кожен депутат усвідомлює серйозність цього питання», ‒ наголосила депутат.

Завод мав би будувати інвестор з Канади. Та в Давидові не хочуть ані нових робочих місць, ані інвестицій у село. Найбільше бояться шкідливого виробництва.

«Може там якась нешкідлива технологія і буде! Але буде там керувати, працювати наш Іван і наш злодій, розумієте? А робочі місця такою ціною нам не потрібні!», ‒ вважає мешканка с. Давидів Анна.

Як і належиться, слухання завершили голосуванням. Жодної людини, яка би була за будівництво заводу біля села, не знайшлося. Тож у Давидові сміттєспалювального заводу не буде.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук