Селу Івана Франка на Львівщині повернули історичну назву

25 червня 20093060

Верховна Рада повернула селу Івана Франка колишнє найменування - Нагуєвичі. За це проголосувало 234 депутати. Рішення ухвалено на прохання Львівської обласної ради, - повідомляє "Українська правда".

Родинне село Івана Франка Нагуєвичі було перейменовано указом президії Верховної Ради Української РСР 25 червня 1951 року на село Івана Франка.

На той час це перейменування було зроблено з метою вшанування пам’яті великого українського письменника, видатного політичного діяча.

На сьогоднішній день ім’я Івана Франка, видатного українського письменника, носить місто - Івано-Франківськ (обласний центр), селище міського типу Івано-Франкове Яворівського району Львівської області, а також зазначене село Івана Франка Дрогобицького району Львівської області.

У 1991 році 74,4% мешканців села Івана Франка проголосували на місцевому референдумі за повернення селу, де народився Іван Франко, його історичної назви - село Нагуєвичі. У селі Івана Франка налічується 704 двори, в яких проживає 2500 осіб.

Проти періменування категорично виступали комуністи і регіонали. "Дивіться, на кого замахнулися, ще Шевченка періменуйте", - обурився Михайло Чечетов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук