Сенат Польщі відхилив скандальний законопроект проти «українського націоналізму»

СвітАндрій Стець, 8 березня 20176560
Сенат Польщі відхилив скандальний законопроект проти «українського націоналізму»
фото РАР
Засідання Сенату Польщі

У Польщі Сенат відхилив проект закону, який передбачає серед іншого заборону пропаганди «українського і литовського націоналізму». Про це повідомляє «Еспресо.TV».

Сенатори за поданням спікера Станіслава Карчевського відкликали з Сейму проект поправки до закону, який забороняє пропаганду комунізму і всіх тоталітарних режимів у назвах будівель, споруд і об'єктів громадського призначення. Проект поправки передбачав також розширення застосування цього закону, зокрема, українського та литовського націоналізму".

Нагадаємо, 22 лютого в Польщі на засіданні комісій Сенату депутати проголосували проти відкликання законопроекту про заборону пропаганди тоталітарних символів, зокрема, «українського націоналізму».

В середині грудня минулого року сенатський законопроект був знятий з порядку денного роботи нижньої палати польського парламенту. Таке рішення було прийнято після переговорів з послом України в Польщі Андрієм Дещицею і народним депутатом Миколою Княжицьким, які відбулися в середу, 14 грудня.

Зазначимо, що цей законопроект, у випадку його прийняття, крім погіршення двосторонніх відносин, міг призвести до зносу багатьох пам'ятників на території Польщі, пов'язаних з Україною.

Змінами до закону «Про заборону пропаганди комунізму або іншого тоталітарного ладу в назвах вулиць, будинків і об'єктів громадського користування» передбачено, що тоталітарним устроєм вважається, зокрема, фашизм, німецький нацизм, український та литовський націоналізм, прусський, російський і німецький мілітаризм.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук