Сенат Польщі підтримав скандальний законопроект про «український націоналізм»
Законопроект про заборону пропаганди тоталітарних символів тепер повинні розглянути у Сеймі Польщі
Польські сенатори від партії «Право і Справедливість» (PiS) не захотіли підтримати ініціативу голови Сенату Марека Карчевського про відкликання з Сейму законопроекту про заборону пропаганди тоталітарних символів, зокрема, «українського націоналізму». Відповідне рішення було ухвалене на спільному засіданні трьох комісій верхньої палати парламенту, повідомляє «Укрінформ».
Сенатор PiS Єжи Червінський, який запропонував до числа тоталітарних символів віднести, зокрема, «литовський і український націоналізм, прусський, російський і німецький мілітаризм», зазначив, що польський парламент не повинен піддаватися тискові України, Німеччини та Литви.
«Чи буде законопроект відкинутий після втручання посла України в Польщі? Чи приймаємо ми тут рішення і приймаємо закони суверенно, або як колись під тиском інших столиць? Колись була Москва, потім Берлін, а тепер Київ?», – наголосив під час обговорення Червінський.
Його позицію підтримали ще ряд сенаторів. Зокрема, сенатор Ян Жарин риторично запитував, чи не постраждає престиж Сейму і Сенату, якщо обидві палати парламенту РП будуть під зовнішнім тиском.
Оскільки сенатори проголосували проти відкликання законопроекту, він буде винесений на загальне обговорення в Сеймі Польщі.
Зазначимо, що в середині грудня минулого року сенатський законопроект був знятий з порядку денного роботи нижньої палати польського парламенту. Таке рішення було прийнято після переговорів з послом України в Польщі Андрієм Дещицею і народним депутатом Миколою Княжицьким, які відбулися в середу, 14 грудня.
Зазначимо, що цей законопроект, у випадку його прийняття, крім погіршення двосторонніх відносин, може призвести до зносу багатьох пам'ятників на території Польщі, пов'язаних з Україною.
Змінами до закону «Про заборону пропаганди комунізму або іншого тоталітарного ладу в назвах вулиць, будинків і об'єктів громадського користування» передбачено, що тоталітарним устроєм вважається, зокрема, фашизм, німецький нацизм, український та литовський націоналізм, прусський, російський і німецький мілітаризм.