Шахтарські профспілки вугільних підприємств Львівщини разом із енергетиками та представниками обласної влади шукатимуть шляхи подолання кризи збуту вугілля за круглим столом.
Про це під час прес-конференції на тему: «Проблеми відвантаження і реалізації вугільної продукції ДП «Львіввугілля» та шляхи їхнього вирішення», повідомив голова львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин та Віталій Оніжук, голова регіонального об’єднання незалежної профспілки гірників України міста Червонограда.
Шахтарі стурбовані, що на складах ДП «Львіввугілля» накопичено уже майже 100 тисяч тонн вугілля і його нікуди збувати. Проблеми зі збутом і у павлоградських шахтарів — вони були змушені обмежити видобуток вугілля, а з 01 по 10 травня цього року повністю припинили видобуток на шахтах ДТЕК «Павлоградвугілля». Профспілки визнають, що проблема зі збутом вугілля пов’язана в першу чергу зі спадом в економіці і, як наслідок, скороченням виробітку електроенергії в країні через різке зменшення споживання. Зупинили роботу також «Селидіввугілля» та «Красноармійськвугілля» — їм вимкнули електроенергію за несплату. Така ж доля чекає й інші вугледобувні підприємства, оскільки через відсутність збуту вони не мають можливості заробляти на своє існування.
«До сьогоднішнього дня на державному рівні не зроблено стратегії про функціонування енергетичного ринку в Україні. Споживання електроенергії, під час спаду економіки в країні, впало. Але цю ж електроенергію можна давати на експорт в Білорусію, Молдову і в інші країни. Але до сьогоднішнього дня Кабінет Міністрів не вирішив питання, як дальше жити енергетичному сектору країни. Це біда не тільки наша, а й Павлограда, тобто і Сходу, і Заходу країни. Профспілка вже давно вимагає сісти разом і вирішити — як нам далі жити», — заявив під час прес-конференції журналістам Олег Турчин.
«До сьогодні Кабмін не вирішив питання як далі жити енергетичній галузі. Вже пора щось зробити. Не чекати на африканське вугілля-порошок, яке ми купуємо, чи на вугілля з Росії. Треба думати про своїх людей. Прийшов час щось змінювати, щоб була держава не на папері, а наяву», — вважає Олег Турчин.
Генеральний директор ДТЕК «Західенерго» Андрій Шувар у коментарі повідомив, що усі теплові електростанції України через зниження попиту на електроенергію вже понад рік працюють у складі мінімального навантаження. У тому числі знизилось навантаження на енергоблоки Бурштинської та Добротвірської ТЕС. Зокрема, на Бурштинській ТЕС лише від початку року виробництво впало майже на 40%, а з 12 енергоблоків працює лише 5-6. З них лише 1-1,5 блоки працює на експорт, тоді як у 2013-му на експорт працювало 4-5 енергоблоків.
За його словами, відповідно, знизилось споживання вугілля тепловими електростанціями. Зокрема, Бурштинська ТЕС зараз за добу спалює не більше 8 тисяч тонн вугілля, а ще торік спалювала до 15 тисяч тонн. Це негативно позначилось на обсягах реалізації вугільної продукції в енергетику, як шахтами Західного Донбасу, так і шахтами Львівсько-Волинського басейну.
Автор Марія Дяків