«Шевченківський гай» у Львові хочуть назвати на честь Шептицького

СуспільствоІрина Скіць, 2 листопада 201513171
«Шевченківський гай» у Львові хочуть назвати на честь Шептицького
Церква із села Кривки, побудована у 1760-х роках. У 1931 році вона стала першим експонатом в музеї під відкритим небом.

Музею народної архітектури та побуту у Львові хочуть присвоїти ім’я Андрея Шептицького. Таку ініціативу озвучили під час наукової конференції, присвяченої Андрею Шептицькому, що відбулась цими вихідними у музеї.

За словами директора музею Романа Назаровця, назва «Шевченківський гай» - народна. Вона не має жодного стосунку до офіційної назви музею. Тож, на його думку, присвоєння музею імені митрополита не буде дисонувати із неофіційною назвою.

Наразі така пропозиція залишається лише на рівні ініціативи музейників. Сам директор поки що не звертався із офіційним зверненням до управління культури Львівської міської ради.  

Чиновник додав, що назвати музей на честь Шептицького вирішили, оскільки у 1931 саме він перевіз до музею першу церкву і освятив її. Таким чином митрополит фактично заснував музей під відкритим небом.

«У суботу-неділю у музеї була конференція, що називалась «Музей народної спадщини митрополита Андрея Шептицького». За її результатами підписали резолюцію із пропозицією присвоїти музею ім’я Андрея Шептицького», - сказав Роман Назаровець.

Після того, як організатори конференції скерують офіційний лист із проханням присвоїти музею ім'я Андрея Шептицького, цю пропозицію розглядатиме управління культури Львівської міської ради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук