Що спільного між підпалом церкви у Вашингтоні та законодавчою ініціативою Княжицького?

БлогиЄвген Бойко , 2 червня 3693 6
Євген Бойко
Директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради

Дві новини за одну добу вразили мене з особливою силою. Перша з-закордону, друга – наша українська. «Протестувальники» осквернили і підпалили історичну «церкву президентів» у Вашингтоні. Вандали зірвали з церкви святого Іоана прапор і спалили його, розбили вікно церкви і залишили на її стіні графіті. Вони спробували підпалити будівлю зсередини, але пожежникам вдалося ліквідувати загоряння.

Друга новина – українська, тому вразила ще більш глибоко. Народні депутати від політичної сили, яка позиціонує себе як «проукраїнська», не прислухались до українських церков і знову зареєстрували законопроект, тепер вже за номером №2693-2, що фактично встановлює штраф до 354 тисяч гривень, наприклад, за біблійну точку зору на гей-паради та явище ЛГБТ. На чолі цієї лобістської групи депутатів від «Європейської Солідарності» Микола Княжицький, якого підтримали на останніх виборах у релігійному Львові. Чи чекало наше місто від нього такої ініціативи? Не думаю (більш детально про нову ініціативу команди Петра Порошенка тут).

Але ці дві події – осквернення церкви у Вашингтоні та повторне намагання обмежити право на свободу слова в Україні, зокрема, віруючим людям, символічно співпали. Не таємниця, що в Сполучених Штатах вже давно дискримінуються права віруючих на публічну молитву в навчальних закладах, руйнується «законними» способами бізнес тих, хто з релігійних переконань, наприклад, не хоче спекти торт на «весілля» одностатевої пари, а заяви про те, що одностатеві стосунки це гріх – розцінюються як протизаконна дискримінація меншин. У що це виливається з часом – ми бачимо переглядаючи стрічку новин. Яскрава обгортка захисту прав меншин зникає – а замість неї з’являється хижий оскал нетерпимості та насилля стосовно тих, хто сповідує традиційні та перевірені часом цінності.

Тому сьогоднішнє позбавлення права віруючих на свободу слова – завтра виливається у цькування, штрафи, руйнування бізнесу мужніх віруючих людей та підпал церков в центрі столиці світової держави.

Я відкидаю будь-яке насилля над людиною будь-якої «сексуальної орієнтації», але зректись власної ідентичності, карати людину за її право висловлювати власні моральні та релігійні переконання, вважаю не припустимим. Якщо б пан Княжицький з однодумцями із «Європейської Солідарності» анонсував на виборах свою законодавчу ініціативу про наступ на права віруючих, я дуже сумніваюсь, що він отримав би підтримку львів’ян та мав би можливість сьогодні законодавчо забороняти українцям право на свободу слова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук