Щодня в океан з "Фукусіми" витікає 300 тонн радіоактивної води

СвітВолодимир Балита, 7 серпня 20136470
Фокусіма-1

З аварійної японської атомної електростанції "Фукусіма-1" щодня в Тихий океан витікає 300 тонн радіоактивної води. Про це повідомили в уряді Японії.

"7 серпня японський уряд заявив, що близько 300 тонн забрудненої води витікає в Тихий океан щодня із аварійної АЕС "Фукусіма-1", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, витік радіоактивної води відбувається уже упродовж двох років.

Заява була зроблена після того, як прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе зобов'язався активізувати зусилля уряду для того, щоб зупинити витік небезпечної речовини в океан. Влада має намір зменшити витік до 60 тонн на день.

Очищення води може зайняти більше 40 років і коштуватиме 11 млрд доларів.

Додамо, що 6 серпня на АЕС «Фукусіма-1» забруднені радіоактивними речовинами води пробили захисний бар'єр.

Нагадаємо, 5 серпня в органі ядерного регулювання Японії заявили про аварійне становище на атомній електростанції «Фукусіма-1».

Наприкінці червня оператор аварійної АЕС "Фукусіма-1" ТЕРСО повідомив про підвищення рівня радіоактивних елементів в ґрунтових водах, зокрема - стронцію.

АЕС «Фукусіма-1» була пошкоджена після землетрусу і цунамі в березні 2011 року, через які вийшли з ладу системи охолодження. Це призвело до перегріву реакторів і відпрацьованого палива, вибухів накопиченого водню, плавлення активних зон трьох із шести реакторів і певного викиду радіоактивних речовин назовні. Через це десятки тисяч людей були змушені залишити свої домівки. АЕС закрили, проте проблеми на ній не припинилися.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук