Щодо членів Жовківської медкомісії, які виявили лише 29% здорових призовників, відкрили справу

Прокуратура Жовківського району розпочала розслідування через те, що працівники місцевої військово-лікарської комісії визнали придатними до служби у війську лише 29% осіб від загальної кількості тих, які підлягають призову.

За словами прес-секретаря прокуратури Львівської області Уляни Гавришків, наразі відкрито провадження за фактом перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань (ч.1 ст.114-1 КК України).

«У прокуратурі вивчили матеріали з військового комісаріату та розпочали розслідування щодо можливих зловживань працівників військово-лікарських комісій (ВЛК)», – розповіла ZAXID.NET Уляна Гавришків.

Працівники прокуратури поки нікого не підозрюють, але провадження відкрите через те, що 29% осіб які підлягають мобілізації – це надто мало. Ця цифра породжує підозру у нечесній роботі працівників ВЛК у порівнянні з іншими районами області.

Те, що цифра є надто малою, визнає і речник Львівського обласного військового комісаріату Роман Поронюк. За його словами, у районах Львівщини в середньому придатними є 50 – 65% людей із загальної кількості тих, хто отримав повістки.

Якщо серед працівників Жовківської військово-лікарської комісії знайдуть винних, то їм загрожує від 5 до 8 років ув’язнення. Однак справу можуть перекваліфікувати, якщо будуть виявлені безпосередні докази вини членів ВЛК. До прикладу, факти хабарництва.

Схожі порушення виявили і в Личаківсько-Шевченківсько-Залізничному об’єднаному військовому комісаріаті. Працівники прокуратури встановили численні випадки, коли медики визнавали тимчасово непридатними до служби у ЗСУ громадян з числа мобілізованих, однак у подальшому не вживали заходів до повторного їх скерування на проходження комісії. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук