Школа у Винниках організує учнівський обмін з польськими навчальними закладами

Дитяча дипломатія працює на користь розвитку добросусідських відносин

СуспільствоОрися Шиян, 8 червня 20172730
Школа у Винниках організує учнівський обмін з польськими навчальними закладами
фото Wschodnik
Діти обмінюються листами, після того планують реальні зустрічі

Польські та українські діти взяли участь в акції «Напиши лист ровеснику». Акцію організувала «Східна фундація» (Fundacja Wschodnia) під патронатом польського інформаційного порталу Wschodnik. Школярі з Бєжанова (Польща) та українських Винників вирішили навести контакт з однолітками з іншої країни. Учні обмінюються листами, в яких розповідають про себе, свою країну, якими вони уявляють відносини з Польщею/Україною, повідомляє портал Wschodnik.

На наступний рік листування перейде у реальні зустрічі. Як зазначив координатор проекту, історик Пьотр Магєра, поїздки закріплять вивчений матеріал з уроків історії, географії та літератури.

«Діти з сусідніх країн взаємно зацікавлені у пізнанні одне одних і своїх батьківщин. Це зацікавлення і доброзичливість мають спрацювати в майбутньому ― для нашого спільного блага і вигоди», ― пояснив Пьотр Магєра.

Учні Винниківської школи-інтернату санаторного типу почали вивчати польську мову, тож за допомогою вчителів намагалися писати листи польським ровесникам польською. Для них це добра практика.

За словами директорки Винниківської школи Лілії Свистович, школа підписала з краківськими колегами угоду про співпрацю. Вже у вересні 2017 року планується перша зустріч і обмін учнів та викладачів.

На думку вчителів, діти не заангажовані в політичні та історичні дискусії, якими політики іноді спекулюють для розпалення ворожнечі між країнами. В своїх польських ровесниках школярі бачать таких самих дітей, як вони самі, що прагнуть дружби, любові та миру.

«Дитяча дипломатія є найкраща. Ми співпрацюємо з різними польським школами. Також ми запустили проект «Твори добро», в рамках якого запрошуємо до себе дітей з різних країн. Такі проекти дають дуже багато. Дитяча суспільна дипломатія встановлює відносини на довгі роки і ламає стереотипи», ― додала Лілія Свистович.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук