Шмигаль пояснив призначення екс-«регіонала» виконувачем обов’язків міністра освіти

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що новопризначений виконувач обов’язків міністра освіти Сергій Шкарлет має «добре і ясне бачення» і «менеджерський досвід» і запевняє, що президент Володимир Зеленський не тиснув на нього щодо цього призначення.

«Пана Шкарлета при зустрічі з президентом висунули ректори як одного з кандидатів. Ми мали з ним і формальну співбесіду, і розмову щодо загальної філософії та стратегії розвитку освіти та науки. В чоловіка добре і ясне бачення, має менеджерський досвід. Це були характеристики, які зібрання провідних ректорів давали йому під час зустрічі з президентом», – сказав Шмигаль в інтерв’ю BBC News Україна.

Очільник уряду стверджує, що парламент не відмовляв у призначенні Шкарлета, маючи на увазі результати засідання комітету, який вирішив не рекомендувати Верховній Раді голосувати за це призначення.

«Як такої відмови парламенту не було. Ми говоримо про те, що виконання обов'язків міністра освіти та науки – це шанс кандидата проявити себе, свою стратегію, філософію, навички та професіоналізм», – сказав прем’єр-міністр.

Як довго Шкарлет може перебувати у статусі виконувача обов’язків – прем’єр не знає. Проте прогнозує, що колишній ректор матиме три місяці на «ознайомлення з ситуацією і прояв професіоналізму».

«Парламент вже збирається йти на канікули. А міністрів призначає парламент. Думаю, традиційний тримісячний термін – це той час, за який людина може ознайомитись із ситуацією і проявити своє бачення чи професіоналізм на посаді», – вважає Шмигаль.

Очільник Кабміну також запевняє, що Зеленський не причетний до скандального призначення.

«Президент ніколи на мене не тиснув і не тисне з жодних питань», – сказав він.

Нагадаємо, 17 червня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зареєстрував у парламенті подання про призначення Сергія Шкарлета міністром освіти. Проте наступного парламентський комітет з питань освіти і науки не підтримав його кандидатуру. Того ж дня освітяни вийшли на протест до Верховної Ради проти призначення Шкарлета міністром освіти.

Попри протести уряд 25 червня призначив Шкарлета виконувачем обов’язків міністра освіти.

Сергій Шкарлет – ректор Чернігівського національного технологічного університету і колишній «регіонал», який раніше зізнавався, що і в 2004, і в 2010 роках підтримував Віктора Януковича.

Шкарлет відомий тим, що балотувався у депутати Чернігівської обласної ради від Партії регіонів, а у 2015 році балотувався від «Блоку Петра Порошенка», але його не обрали.

Також у його наукових роботах виявлено плагіат.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук