Скандальний заступник міністра МВС Сергій Чеботар подав у відставку

СуспільствоАК, 13 травня 201510380
Скандальний заступник міністра МВС Сергій Чеботар подав у відставку
Сергій Чеботар

Заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар 13 травня подав у відставку. У заяві, опублікованій на офіційному сайті МВС, він пояснив своє рішення «систематичним цькуванням у вигляді замовних публікацій наклепницького характеру у ЗМІ», а також тиском і погрозами на адресу його сім’ї.

Нагадаємо, що заступник міністра МВС Арсена Авакова опинився у полі зору громадськості після скандалу із нападом його зятя на тележурналістів, які проводили розслідування походження майна, яким володіє Сергій Чеботар. У ЗМІ з’явилися матеріали, які свідчили, що сім’я Чеборатя володіє елітною нерухомістю, яку вкрай складно придбати за міліцейську зарплату.

Безпосередній керівник Чеботаря – Арсен Аваков – більше двох тижнів відмовчувався та ігнорував питання журналістів про відповідальність Чеборатя.

Врешті-решт, заклики до відставки Чеботаря почали лунати і від політиків – зокрема, про це заявив голова парламентського комітету з протидії корупції Єгор Соболєв («Самопоміч»), який запропонував відправити у відставку самого Авакова; а також нардеп від «Народного фронту» Вікторія Сюмар. Раніше про необхідність відставки заступника Авакова заявляв також і депутат від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Каплін і преставники «Свободи».

У відповідь Сергій Чеботар опублікував 13 травня на офіційному сайті МВС заяву про свою відставку, у якій пояснив її «систематичним цькуванням у вигляді замовних публікацій наклепницького характеру у ЗМІ», а також тиском і погрозами на адресу його сім’ї.

У своїй заяві Чеботар відкинув звинувачення у корупції, закликавши прокуратуру розслідувати усі звинувачення ЗМІ на його адресу, не враховуючи його відставку.

«Я стверджую, що нічим не заплямив свою честь і готовий надати всі документи і будь-які пояснення щодо інкримінованих мені публічно і непублічно епізодів як правоохоронним органам, так і журналістам, для об’єктивного, незаангажованого і чесного розслідування», – заявив, зокрема, Чеботар.

Нижче подаємо повний текст заяви Сергія Чеботаря:

«У зв’язку із систематичним цькуванням у вигляді замовних публікацій наклепницького характеру в засобах масової інформації;

у зв’язку з розповсюдженням неправдивої інформації, яка паплюжить не тільки моє ім’я, але й Міністерство внутрішніх справ;

у зв’язку з тиском на мою сім’ю у вигляді переслідувань, залякувань, погроз та незаконного стеження за мною і моєю сім’єю, включаючи доньку і навіть чотирирічну внучку,

я прийняв рішення подати у відставку.

Я заявляю, що вся моя діяльність на посаді заступника Міністра внутрішніх справ України - керівника апарату була спрямована на оновлення і очищення кадрового складу міліції, організацію якісно нової, сучасної, чесної і ефективної системи органів внутрішніх справ, припинення і розслідування корупційних схем (починаючи від ЄДАПС і закінчуючи злочинними схемами в ДАІ. Загальна сума розкритих крадіжок на сьогодні досягла мільярда гривень).

З перших днів агресії Росії я докладав усіх зусиль для підтримки і забезпечення добровільних і спеціальних підрозділів МВС, створених Міністром внутрішніх справ, які прийняли на себе перший удар ворога. Усім відомо, що наші підрозділи з точки зору сили духу і матеріального забезпечення на перших порах єдині були готовими дати опір агресору. Я пишаюся тим, що вніс свою малу лепту в цю роботу.

Я стверджую, що нічим не заплямив свою честь і готовий надати всі документи і будь-які пояснення щодо інкримінованих мені публічно і непублічно епізодів як правоохоронним органам, так і журналістам, для об’єктивного, незаангажованого і чесного розслідування.

Я наполягаю, щоб, не враховуючи мою відставку, органи прокуратури провели ретельне професійне розслідування всіх епізодів корупції, зловживань службовим становищем, перевищень повноважень та інших правопорушень, які були пред’явлені мені в засобах масової інформації.

Я сподіваюся, що результати розслідування будуть оприлюднені і моє ім’я буде очищено від сфабрикованих звинувачень, а імена замовників і виконавців цього цькування стануть надбанням громадськості.

Я впевнений, що зможу захистите своє добре ім’я і продовжити роботу на благо Українського народу.

Сергій Чеботар».

Нагадаємо, що Сергій Чеботар був фігурантом ще одного гучного скандалу – в кінці грудня минулого року у його службовому кабінеті Чеботаря у режимній будівлі МВС виявили приховану відеокамеру, яка у цілодобовому режимі могла транслювати аудіо- та відеосигнал. Тоді ж з МВС був звільнений начальник департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України Василь Пісний, який, йомовірно, був безпосередньо причетний «прослушки» кабінету Чеботаря.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук