Пісний не дослухав
Суспільство

Пісний не дослухав

Начальника одного з ключових підрозділів МВС України звільнили за підозрою в незаконному прослуховуванні заступника міністра

Наталія Онисько, 12 січня 2015 14666 3
фото архів ZAXID.NET

Начальник департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України Василь Пісний звільнений з посади. За даними ZAXID.NET, звільнення скандально відомого начальника ДДСБЕЗ МВС України прямо пов’язане із виявленням у кінці грудня «прослушки» у кабінеті заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря.

Факт звільнення Василя Пісного ZAXID.NET офіційно підтвердили в МВС України, однак причини звільнення не розголошують. Відомо лише, що наказ про звільнення Пісного підписаний 4 січня.

Прикметно, що звільнення  з посади не означає звільнення з органів внутрішніх справ. За словами  Сергія Шумила, керівника відділу департаменту кадрового забезпечення МВС, Василь Пісний «зарахований у розпорядження МВС України». Іншими словами, його при потребі можуть призначити на якусь іншу посаду у структурі органів МВС.

Діяльність Василя Пісного на посаді начальника ДДСБЕЗ МВС України супроводжувалася численними критичними публікаціями у пресі, однак, за даними ZAXID.NET, справжньою причиною звільнення Пісного з посади став конфлікт з заступником міністра Сергієм Чеботарем.

У кінці грудня у службовому кабінеті Чеботаря у режимній будівлі МВС виявили вмонтовану в одвірок приховану відеокамеру, яка у цілодобовому режимі могла транслювати аудіо- та відеосигнал. Тоді ж Сергій Чеботар звернувся у Генпрокуратуру із заявою про незаконне прослуховування і заявив, що «зрадники в МВС обов’язково будуть покарані».

За словами джерела ZAXID.NET у центральному апараті МВС, Чеботар зміг навести міністру Авакову «переконливі докази» того, що до встановлення прослуховуючої апаратури причетний начальник ДДСБЕЗ Василь Пісний, після чого і було вирішене питання про звільнення Пісного.

***

Нагадаємо, що колишній заступник голови Львівської облради Василь Пісний був призначений керівником ДДСБЕЗ МВС України 4 березня 2014 Арсеном Аваковим, який очолив МВС після падіння режиму Януковича. Це призначення різко критикували у пресі, зокрема, журналісти опублікували докази, що численні будинки, готелі та ресторани, які належать Пісному та його родині, не могли бути придбані на платню у правоохоронних органах, де він прослужив усе своє свідоме життя. Окрім того, з`ясувалося, що Василь Пісний у середині 90-х майже півроку просидів у СІЗО за підозрою у рекеті.

Сам Пісний усі звинувачення на свою адресу відкидав, називаючи їх «замовними», однак так і не зміг пояснити джерела походження своєї численної нерухомості. Натомість він подав позов до суду на двох журналістів ZAXID.NET, вимагаючи оштрафувати їх на 100 тис. грн у якості компенсації нібито завданої йому моральної шкоди. Суд відхилив позов Пісного, фактично підтвердивши твердження журналістів про його фінансову нечистоплотність.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук