Скандального владику, який розважався у нічному клубі, не прийняли священики у Хмельницькому

Єпископа Мстислава (Гука) Архиєрейський Собор УАПЦ призначив керуючим Хмельницькою єпархією

СуспільствоАндрій Стець, 8 травня 201734122
Скандального владику, який розважався у нічному клубі, не прийняли священики у Хмельницькому
УАПЦ поновила архієпископа Мстислава, який впродовж п’яти місяців був відсторонений за танці з дівчатами і бійку в кафе

Збори священиків УАПЦ у Хмельницькому не дали згоди на призначення єпископа Мстислава (Гука) керуючим Хмельницькою єпархією. Про це повідомляє РІСУ з посиланням на Предстоятеля УАПЦ Макарія.

У зв’язку з цим УАПЦ вирішила переглянути відповідне рішення про призначення, що було ухвалене на Архиєрейському Соборі УАПЦ 4 травня.

«Наказ буде скасований, раз священики не дали згоду – у них у Хмельницькому були збори і вони прийняли таке рішення», – розповів Предстоятель УАПЦ.

Водночас, як інформує ТСН.Тиждень колишнього очільника Тернопільської і Хмельницької єпархій УАПЦ Мстислава поки що вернули лише на Хмельниччину. Натомість у Тернопільській єпархії вже звільнили єпископа Віктора Бедя, який після скандалу та відсторонення Мстислава, став на його місце.

Таке скандальне рішення з виправданням порушника церковних канонів, і відновленням на посадах, буквально збурило священиків Тернопільської єпархії, які в п'ятницю, 4 травня, терміново зібралися на нараду.

«Рішенням архієрейського собору, предстоятелем Української автокефальної церкви Блаженнішим митрополитом Макарієм було прийнято рішення поновити владику Мстислава на посаді керуючого Хмельницькою єпархією з титулом архієпископ Хмельницький та Камянець-Подільський», – розповіла керівник Фонду пам'яті Блаженнішого митрополита Мефодія Наталія Шевчук та зазначила, що вважає це рішення ганебним.

«Духовенство не сприймає взагалі кандидатуру владики Мстислава, як людини, яка може повернутися загалом до УАПЦ. Це ганьба, ця людина знехтувала своїми архієрейськими обов'язками. Вона втратила взагалі відчуття реальності, як на мене», – розповіла Шевчук.

В свою чергу, Предстоятель УАПЦ митрополит Макарій пояснив, що рішення про поновлення Мстислава було ухвалене, бо, мовляв, у Хмельницькій єпархії тече дах, а Мстислав єдиний, хто може його відремонтувати.

«Запропонував архієрейський собор, у нас соборноправна церква, і дали йому випробовування – там є приміщення єпархіальне, вже все тече, і якщо будуть згодні священики, він має зробити те приміщення», – сказав Макарій.

Предстоятель УАПЦ стверджує, що більше нікого не знайшли, «бо зараз ніхто не хоче трудитися». За його словами, він дав Мстиславу черговий останній шанс. Він буде правити Хмельницькою єпархією вже без претензій на Тернопільську.

Як інформував ZAXID.NET, архієпископ УАПЦ Мстислав у ніч на 28 вересня розважався з іншими священнослужителями у тернопільському барі «Сіті», а потім брав участь у бійці, затіяній його друзями.

18 жовтня Собор єпископів УАПЦ у Києві архієпископа Тернопільського і Подільського Мстислава (Гука) відправив на покуту в монастир. Двох священиків та іподиякона, які теж брали участь в бійці у барі, Собор тимчасово відсторонив від душпастирських обов'язків.

Предстоятель церкви Макарій вибачився за дії архієпископа. Вибачався і сам Мстислав, який, щоправда, спочатку спробував заперечувати усі звинувачення.

6 грудня 2016 року Архієрейський собор УАПЦ постановив вивести архієпископа Тернопільського і Подільського Мстислава (Гука) з числа єпископів УАПЦ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук