Слідчі у справі Бібліотеки української літератури в Москві перевірять дані читачів

СвітЮлія Поліковська, 12 квітня 20162250
Бібліотека української літератури в Москві

Російські слідчі запросили персональні дані трьох читачів, які брали книги в Бібліотеці української літератури в Москві у 1998, 2008 і 2010 роках. Про це повідомив «Укрінформ».

Зазначається, що слідчий з особливо важливих справ, який веде справу проти директорки Бібліотеки української літератури в Москві Наталії Шаріної, запросив у співробітників бібліотеки анкетні дані трьох читачів, які брали для читання книги Євгена Гуцала «Ментальність орди» (15 травня 2008 року), «Україна або смерть» ( 10 липня 1998 року), «Голод в Україні» (1 лютого 2010 року).

Навіщо російське слідство шукає читачів, які брали книги 8, 18 і 6 років тому, не зовсім зрозуміло, адже кримінальна справа заведена за епізодами з 2011 по 2015 роки.

Нагадаємо, директорку Бібліотеки української літератури в Москві Наталію Шарину затримали 28 жовтня 2015 року після обшуків у бібліотеці. Відносно неї порушили кримінальну справу за статтею 282 кримінального кодексу РФ (розпалювання національної ненависті і ворожнечі, а також приниження людської гідності).

Приводом для порушення справи, за версією Слідчого комітету РФ, стало «розповсюдження екстремістських матеріалів, заборонених до використання», - зокрема книги Дмитра Корчинського. Крім того, повідомлялося про вилучення книг про Степана Бандеру і журналу «Барвінок», де знайшли зображення червоно-чорного прапора.

30 жовтня 2015 року Таганський суд Москви помістив Шаріну під домашній арешт.

5 квітня 2016 року слідство висунуло директору Бібліотеки української літератури в Москві Наталії Шаріній нове звинувачення за статтею «розтрата».

Президент Росії Володимир Путін доручив уряду Москви до 15 травня підготувати пропозиції щодо збереження та використання фондів «Бібліотеки української літератури». За неофіційними даними, бібліотеку планують реорганізувати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук