Словацький екс-міністр без українського громадянства може очолити Мінфін України

СуспільствоВолодимир Пиріг, 30 березня 201618503
Словацький екс-міністр без українського громадянства може очолити Мінфін України
фото Фокус

У Верховній Раді зареєстровано проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо залучення до складу уряду антикризових менеджерів у сфері фінансів».

Автором відповідного законопроекту є голова ВР Володимир Гройсман.

Законопроектом пропонується внести зміни до законів «Про Кабінет міністрів України», «Про державну таємницю», «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та «Про запобігання корупції» щодо запровадження тимчасово, на період до 1 травня 2017 року, призначення на посаду міністра фінансів України іноземця із числа колишніх голів, членів урядів іноземних держав. Згідно з документом, для зайняття цієї посади іноземець з числа колишніх голів, членів урядів іноземних держав має володіти державною мовою або розуміти її в обсязі, достатньому для виконання службових обов’язків. Спеціальна перевірка стосовно такої особи при призначенні на посаду міністра не проводитиметься.

Законопроектом передбачається, що зазначений іноземний громадянин може перебувати на посаді міністра фінансів України строком до одного року. Якщо протягом одного року такий іноземець не набуде громадянства України, він підлягатиме звільненню з посади міністра. У разі ж набуття ним протягом одного року з дня призначення на посаду міністра громадянства України він продовжуватиме здійснювати повноваження міністра до припинення його повноважень у встановленому законом порядку.

Законопроектом також вирішуються питання щодо підстав перебування такого іноземця в Україні та забезпечення доступу до державної таємниці для виконання ним обов’язків за посадою.

Як пише УНІАН, Гройсман як претендент на посаду прем’єр-міністра заявив, що хоче, щоб у його уряді міністром фінансів був колишній віце-прем’єр Словаччини Іван Міклош, який зараз є радником міністра фінансів Наталії Яресько з питань податкової системи, децентралізації і загальної реорганізації державних фінансів.

Водночас, за даними ЗМІ, Міклош не хоче відмовлятися від словацького громадянства, а згідно з українським законодавством, іноземець з громадянством іншої країни не може бути міністром.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук