Сьогодні у Львові відкриють пам’ятник Володимиру Івасюку

Наталія Зубрицька, 20 грудня 201121008
Володимир Івасюк

20 грудня о 12.00 у Львові відкриють пам’ятник видатному композитору та поету Володимиру Івасюку. Ініціатором та меценатом, коштом якого відбулося створення пам’ятника, є музикант, лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук.

Пам’ятник заввишки 2,6 метра виготовлено з бронзи, а постамент та мощення – з граніту. Монумент встановлено на монолітній кам’яній брилі; навколо пам’ятника з мозаїки та гранітної плитки викладено декоративну гітару. Вартість проектних робіт та виготовлення пам’ятника склала 360 тис. грн, повідомили ZAXID.NET в прес-службі Львівської міської ради.

Ідея місця розташування пам’ятника – пр. Шевченка, 7-9 – теж належить Святославу Вакарчуку. Адже саме це місце є на шляху від філармонії до музичної академії, де часто ходив В. Івасюк.

Автори пам’ятника: скульптор Сергій Олешко та архітектор Михайло Ягольник. Кошти на благоустрій прилеглої території – 174 тис. грн. – виділено з міського бюджету Львова.

Нагадаємо, ідею зі встановлення пам’ятника Святослав Вакарчук озвучив у 2006 році на святкуванні 750-річчя Львова. За його ж клопотанням, восени 2006–го міський голова Львова Андрій Садовий створив організаційний комітет зі спорудження пам'ятника. Оргкомітет звернувся до львівських митців – заступника голови Львівського відділення Спілки архітекторів України Михайла Ягольника та скульптора Сергія Олешка,  з проханням розробити концепцію майбутнього пам'ятника композиторові.

6 серпня 2010 року було затверджено проект, а 15 липня 2011 року виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив вимоги щодо встановлення пам'ятника.

Довідка

Володимир Івасюк (4 березня 1949, Кіцмань, Чернівецька область – 24/27 квітня 1979, Брюховицький ліс під Львовом) - український композитор і поет; Герой України (2009, посмертно).

Один із основоположників української естрадної музики. Автор 107 пісень, серед яких, мабуть, найвідоміша українська естрадна пісня «Червона рута», 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Неординарний живописець.

18 травня 1979 року його тіло було знайдене у Брюховицькому лісі під Львовом. Офіційна версія – самогубство – підлягала сумніву громадськості як 1979 року, так і тепер. Похорон Володимира Івасюка 22 травня 1979 у Львові перетворився на масову акцію протесту.

26 січня 2009 року Генеральна прокуратура України поновила давно закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Дискусія 8

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Митець 20 грудня 2011, 19:40

  Доречі, кнайпа "Цісарська кава" - то значуще місце в житті музичного Львова. В усі часи. Бо дійсно стоїть на шляху від варяг до греків. Тобто на торованому шляху від консерваторії до філармонії. І під цим вигнутим дашком трудівникм скрипічного ключу та нотного стану завжди набиралися... натхнення. А далі - в залежності від зношеності власного організму. Хтось до гобоя і флейти. А хтось до мотузкової петлі в брюховицькому лісі. Чи до твердої стінки біля кривої бруківки на Академічній.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Гнатик 20 грудня 2011, 18:56

  Так, з Білозіром саме так і було. Вже був у стані "білої гарячки", та й додав ще у "Цісарській каві". До речі, чому б на тій кнайпі не повішати дошку фанерну меморіальну? А далі , вже на проспекті Шевченка, там, де табличка пришпілена зараз до стіни, зчепився з перехожими. Зашпортався за бруківку, п’яна мавпо, та невдало впав. Швидка завезла його до лікарні. Але на лобі в нього не було позначено, що цей алкаш - то великий (в минулому) митець. Коли через багато годин родичи Білозіра знайшли його у лікарні, треба було "зацікавити" лікарів на надання допомоги медичної. Але він, алкаш, своїм родичам вже так набрид своїми вибриками. То й не поспішали платити медикам. Ось Ігор і сконав невздовзі від білої гарячки без медичної допомоги.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Мирон 20 грудня 2011, 15:18

  Знайомий лікар чергував в сусідньому відділенні

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук