Сорос розказав про своє бачення «нової» України

СуспільствоРоман Ганкевич, 13 листопада 20146390
Сорос розказав про своє бачення «нової» України
фото ТСН
Джордж Сорос

Американський мільярдер Джордж Сорос заявив, що рятуючи Україну Євросоюз зможе врятувати також і себе. Головна його претензія до Європи полягала в тому, що вона робить недостатньо для нової України, яка змушена одночасно протистояти російській агресії та опору бюрократичних структур як у себе, так і за кордоном.

Про це він заявив в інтерв’ю «Українській правді» у четвер, 13 листопада.

У своїх останніх статтях і виступах Сорос говорить про «нову» Україну, яка радикально відрізняється від «старої».

За його словами, «стара» Україна була мафіозною державою, подібною до путінської Росії, де владна верхівка використовувала свої повноваження для того, щоб зберегти власне правління і продовжувати накопичувати матеріальні блага. Мафіозна держава зберігала зовнішні атрибути демократії, вибори проводилися, але їхні результати визначалися владою.

«Народ України повстав проти режиму Януковича, перемігши його на Майдані. Говорячи коротко, «нова» Україна – це протилежність «старої» України. Це задум, який став реальністю завдяки тому, що захисники Майдану були готові пожертвувати собою, щоб втілити його у життя», - вважає Сорос.

На його думку Майбутнє України залежить від результатів цієї боротьби, де в першу чергу важливою є позиція та поведінка українського народу, а з іншого боку – активність Росії та Європи. Вибори дали чіткий мандат обраним представникам сформувати коаліцію, яка перетворить «нову» Україну у реальність.

Джордж Сорос впевнений, що попри розбіжності у поглядах, лідери коаліції зможуть їх подолати, тому що це саме те, що очікує від них громадськість.

«Але це буде не просто, тому що перед ними стоять дуже важкі завдання. Вони повинні діяти відповідно до Конституції, і в той же час вони мають змінити основний закон, щоб він відповідав реаліям «нової» України», - сказав американський мільярдер і додав, що внесення змін до Конституції має принципово відрізнятися від процесу впровадження економічних та політичних реформ тому що зміна Конституції передбачає більш глибокий і фундаментальний підхід.

На переконання американського філантропа, саме це робить ситуацію особливо складною.

«Але якщо розділяти ці два аспекти – конституційно-правовий процес з однієї сторони, і практично-виконавчий з іншого – вдасться уникнути багатьох помилок. Ми маємо також провести розмежування в самих конституційних змінах. Повинна існувати відмінність між перехідними та кінцевими положеннями», - заявив він і пояснив, що перехідні мають застосовуватися тільки протягом переходу від «старої» до «нової» України, а кінцеві положення матимуть силу, коли перехідний період буде завершено.

 Практичним прикладом на думку Джорджа Сороса є люстрація.

«Існує непереборний запит громадськості – позбутися корумпованих чиновників, але люстрація не може бути єдиним методом. Перед тим, як прибрати корупціонерів, необхідно створити нову ефективну і чесну бюрократію та судову систему», - заявив він.

Нові чиновники повинні бути достатньо кваліфікованими і мають отримувати гарну платню. Тож призначення нових посадових осіб є більш пріоритетним завданням ніж люстрація старих.

«Потрібно досягти правонаступництва. Ви можете звільняти чиновників, коли у вас є нові, але ви повинні пам’ятати, що вони невинні, якщо їх провина не була доведена. В іншому випадку ви порушуєте їхні права», - заявив він.

На думку мільярдера, для того щоби з’явилася «нова» Україна перш за все має утворитися уряд національної єдності, враховуючи кваліфікацію, а не партійну приналежність його членів.

Разом з тим, баланс між партіями мав би враховувати побажання виборців.

«Оптимальним рішенням було би призначення Яценюка прем'єр-міністром, а Гройсман мав би залишиться віце-прем'єром, що відповідає за децентралізацію влади, електронне врядування та реформу державної служби. Але інші варіанти також можливі», - сказав Сорос.

Під час інтерв’ю Сорос порадив затвердити склад уряду та його програму до початку грудня. На його думку у такому разі її (програму) можна було б представити Європейському Союзу у вигляді запиту про фінансову та технічну підтримку.

Інше питання про яке йшлося під час розмови з «Українською Правдою» стосувалося реформування структури «Нафтогазу».

«"Нафтогаз" є чорною дірою в бюджеті і основним джерелом корупції. Реорганізація всієї системи "Нафтогазу", приведення вартості газу у відповідність до витрат на виробництво, і заміни прихованих субсидій прямими субсидіями для малозабезпечених споживачів може значно підвищити ефективність використання енергії і повністю ліквідувати енергетичну залежність України від Росії», - вважає мільярдер.

За його підрахунками, весь проект коштуватиме більше €10 млрд., але він окупиться протягом декількох років, що робить його фінансово вигідним. Реалізація цього плану є запорукою успіху «нової» України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук