СОТ обрала нового голову

Світ8 травня 20135200
СОТ обрала нового голову
фото www.ibtimes.com
Роберто Азеведо

Новим генеральним директором Світової організації торгівлі на період 2013-2017 років обраний Роберто Азеведо - постійний представник Бразилії при СОТ та інших міжнародних економічних організаціях.

Азеведо отримав підтримку в результаті фінального (третього) раунду консультацій, проведених представниками делегацій всіх країн СОТ у Женеві 1-7 травня, пише УНІАН з посиланням на джерело, поінформоване про результати консультацій.

Під час цього раунду, крім Азеведо, обговорювалася також кандидатура Хермін Бланко - екс-міністра промисловості і торгівлі Мексики, проте вона не отримала достатньої підтримки.

Бланко і Азеведо були відібрані кандидатами на пост гендиректора СОТ у ході другого раунду консультацій 16-14 квітня.

Додамо, що спочатку на посаду гендиректора СОТ претендувало 9 осіб. В результаті першого раунду консультацій з них відібрали 5 імовірних претендентів: Азеведо - постійний представник Бразилії при СОТ, Бланко - екс-міністр промисловості і торгівлі Мексики, Маре Елка Пангесту - міністр туризму й економічного розвитку Індонезії, Тім Гросер - міністр торгівлі Нової Зеландії, Таео Барк - міністр торгівлі Республіки Корея.

Повноваження представника Франції Паскаля Ламі, який очолює СОТ з 2005 року, закінчуються 1 вересня 2013.

Україна стала повноправним 152-м членом Світової організації торгівлі 16 травня 2008 року. У вересні 2012 року Україна звернулася до СОТ з ініціативою підвищити імпортні мита на 371 товарну лінію, чим викликала критику з боку низки членів організації, зокрема, США та ЄС. Пошук компромісного рішення з приводу переліку позицій для підвищення мит триває.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук