Соціологи дослідили ставлення українців до проблеми авто на «євробляхах»

Майже дві третини українців вважають, що потрібно зменшити податки і зробити доступнішими автомобілі на «європейських номерах».

Більшість українців вважають, що податки на «євробляхи» потрібно зменшити

Ввезення автомобілів на європейських номерах в Україну більше підтримують громадяни молодого віку, а також ті, хто має, чи збирається купувати таке авто.

Як йдеться у дослідженні соціологічної групи «Рейтинг», що охопило більше двох тисяч респондентів віком від 18 років і старше, у питанні підтримки вимоги дотримання екологічного стандарту Євро-5 для всiх iмпортованих з-за кордону автомобiлiв і відповідно повної заборони на ввезення в Україну iмпортних авто, що виготовленi ранiше 2008/2009 року, 47% респондентів висловились за те, щоб дозволити імпорт авто старше 10 років, а проти були 34%. Від вираження своєї думки відмовились 19%.

Людей запитували також про їх ставлення до присутності в Україні нерозмитнених автомобілів з Європи та їхні думки про потребу легалізації. За доступне розмитнення автомобілів висловилось 62% опитуваних, а 14% виступили проти зниження митних ставок, вважаючи, що це негативно вплине на надходження в бюджет.

Половина респондентів здебільшого молодого віку висловились за те щоб питання вирішили зниженням митних податків та доступною легалізацією. Майже 12% вважають, що ставки не треба змінювати, натомість треба примусити власників до розмитнення згідно з чинними тарифами. Тільки 14% виступили за те, щоб легалізувати «євробляхи» без будь яких податків і лише 4% висловили думку залишити все як воно є. Стільки ж виступають за повну заборону і конфіскацію «євроблях».

50% опитаних вважають, що треба дозволити зрозмитнювати авто з-за кордону, однак для цього можна зменшити податки

Підтримка ідеї офіційної легалізації із сплатою митних зборів (зменшених або чинних нині) переважає в усіх регіональних, вікових та майнових групах. Навіть дві третини тих, хто вже має авто з європейською реєстрацією, або збирається його придбати, підтримують такий шлях вирішення цього питання. І тільки від чверті до третини виступили за повну митну амністію «євроблях».

Опитування проводили у формі особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення: 20 липня – 3 серпня 2018 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук