Спікер Сенату Польщі застеріг Верховну Раду від ухвалення постанови про геноцид

Станіслав Карчевський підтримує прийняття польськими парламентарями ухвали щодо Волинської трагедії

СуспільствоАндрій Стець, 4 серпня 201613555
Спікер Сенату Польщі застеріг Верховну Раду від ухвалення постанови про геноцид
фото РАР
Станіслав Карчевський переконаний, що лише лише діалог дасть надію на порозуміння між українцями і поляками на тему спільної історії

Маршалок Сенату Польщі Станіслав Карчевський підтримує ухвалення польськими парламентарями постанови щодо Волинської трагедії та застерігає Верховну Раду України від ухвалення постанови про геноцид щодо українців, вчинений поляками.

За його словами, було б «погано», якби український парламент це зробив, і лише діалог може дати надію на порозуміння між українцями і поляками на тему спільної історії. Про це він сказав в ефірі Radio Jedynka.

Карчевський переконаний, що Польща повинна говорити правду про Волинську трагедію. Саме тому, за його словами, раніше польський парламент ухвалив постанову про визнання геноцидом трагічних подій 1943-1944 років на Волині.

«Треба йти до істини. Ми зробили сміливий і рішучий крок, тому що те, що зробили українці, було геноцидом», – заявив Карчевський.

Спікер додав, що зустрічі з українськими політиками показали, що хоча вони не хочуть відверто розмовляти про трагічні події на Волині, відносини Варшави і Києва хороші.

Зазначимо, що раніше в українському парламенті було зареєстровано проект постанови авторства позафракційного депутата Олексія Мусія, яка пропонує встановити 24 березня Днем пам'яті українців - жертв геноциду, вчиненого Польською державою.

«Полонізація, пацифікація, депортація і фізичне знищення мирних українців Східної Галичини, Волині та Закерзоння - це суть реальної антиукраїнської державної шовіністичної політики Польщі протягом першої половини минулого століття», - йдеться в постанові.

Як інформував ZAXID.NET, 11 липня Сейм Польщі визнав Волинську трагедію геноцидом поляків і встановив цей день Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук