США допоможуть Україні з проектом постачання фруктів та овочів до торговельних мереж
До теми
На Херсонщині стартував пілотний проект з постачання фруктів та овочів до торговельних мереж України. Він має на меті також суттєво зменшити витрати на логістику продукції, інформують у прес-центрі Агентства США з міжнародної допомоги (USAID).
Як зазначається, проект стартував у місті Гола Пристань, Херсонської області. Відповідну угоду про співпрацю місцеві фермери підписали з USAID у рамках програми «Підтримка аграрного і сільського розвитку». «Пілотний проект, який допоможе покращити якість плодово-овочевої продукції у торговельних мережах України, на чверть зменшить витрати на логістику продукції з Херсона та допоможе дрібним фермерам Херсонщини налагодити ланцюжки збуту для своєї продукції, стартував 17 червня у Голій Пристані», - йдеться у прес-релізі.
У рамках пілотного проекту буде сформована гуртова партія кавунів та доставлена річковим транспортом по Дніпру до складів торговельних мереж. Проект використовуватиме новий причал, побудований компанією «Нібулон» у Голій Пристані. У разі успішного завершення пілоту, відпрацьований логістичний ланцюжок буде запроваджений і для інших видів плодоовочевої продукції, що вирощується на полях Херсонщини.
«Дрібні фермери зазвичай не мають можливості співпрацювати із торговельними мережами, адже виробляють порівняно невеликі об'єми продукції. Наш проект допоможе дрібним фермерам Херсонської області об’єднатися, сформувати великі партії продукції і побудувати новий ефективний ланцюжок постачання з полів Херсонщини до великих торговельних мереж. Будуть застосовані сучасні міжнародні стандарти логістики і пакування, а споживачі отримають до своїх столів більш якісний і свіжий продукт», - заявив керівник проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» Патрік Рейдер.
Як зазначив генеральний директор компанії ТОВ СП «Нібулон» Олексій Вадатурський, завдяки цьому проекту доправлятимуться з Херсонщини не тільки зерно, а й кавуни, перець, цибуля, помідори, інші овочі та фрукти на Київ і далі в Білорусь.
Проект «Підтримка аграрного і сільського розвитку» – це проект USAID, що реалізується компанією Кімонікс і ставить за мету сприяння всеохоплюючому і стійкому економічному зростанню шляхом розвитку аграрного сектора і створення більш привабливих умов проживання в сільській місцевості України.
Раніше повідомлялося, що в п’ятницю, 16 червня, виконавчий комітет Львівської міськради затвердив перелік місць, у яких у 2017 року дозволена торгівля баштанними культурами.