США готові до точкових ударів по позиціях бойовиків у Іраку

СвітЛюбко Петренко, 20 червня 20140
США готові до точкових ударів по позиціях бойовиків у Іраку

США готові до здійснення точкових авіаударів по позиціях бойовиках-ісламістам в Іраку. Про це заявив президент США Барак Обама, виступаючи в Білому Домі з заявою, присвяченою ситуації в Іраку.

Американський лідер зазначив, що збройні сили США за певних обставин готові до «адресних військових дій» в Іраку. Однак він заперечив можливість розгортання повноцінної військової операції американських військ.

 «Ми лише допоможемо іракцям, котрі переходять у наступ проти терористів, що загрожують іракському народу, регіону і американським інтересам», - пояснив президент.

Водночас  Обама повідомив, що США готові перекинути до Іраку до 300 військових експертів. Вони мали б «тренувати, консультувати і підтримувати  місцеві сили безпеки». Президент нагадав, що саме це США пропонували іракському уряду ще 2011 року, проте Багдад тоді відкинув цю пропозицію. 

Крім того, за словами Обами, адміністрація президента разом з Конгресом США розглянуть питання про можливість передачі Іраку додаткових партій зброї і військової техніки.

Барак Обама висловився також про можливість військової співпраці з Тегераном у вирішенні іракського конфлікту: «Іран може зіграти конструктивну роль, якщо дотримуватиметься принципів, про які ми говоримо іракському уряду: країну можна буде зберегти єдиною, тільки якщо (уряд) представлятиме всіх. Якщо Іран збирається прийти туди тільки на боці шиїтів – це може лише погіршити ситуацію. Ми донесли до іранців, що важливо, щоб вони уникнули кроків, які будуть лише сприяти поглибленню розбіжностей і можуть призвести до громадянської війни. У нас багато розбіжностей з Іраном – те, що сталося в Сирії, частково є результатом втручання Ірану - на одній стороні».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук