США і ЄС підтримали енергетичні реформи в Україні

США і ЄС підтримали енергетичні реформи в Україні
Держсекретар США Джон Керрі та Верховний представник ЄС з зовнішньої і безпекової політики Федеріка Могеріні

США та Європейський Союз схвально оцінили реформи в Україні в енергетичній сфері. Про це йдеться спільній підсумковій заяві Ради з енергетики США і ЄС, яка провела засідання у середу, 4 травня. Заява оприлюднена на сайті Держдепартаменту США.

Зокрема, члени Ради відзначили прогрес у реформуванні компанії НАК «Нафтогаз Україна».

Також вони підтримали рішення уряду України щодо вирівнювання роздрібних цін на природний газ для населення та підприємств теплокомуненерго і імпортного паритету. Ці кроки та створення незалежного регулятора і закону про ринок електроенергії стали свідченням, що в Україні поступово здійснюється реформування ринку енергетики. У заяві сказано, що в Україні поступово і успішно йде процес інтеграції в європейський енергетичний ринок.

Рада відзначила важливу роль України в транзиті природного газу в Європейський союз. США, ЄС і Канада мають намір співпрацювати з Україною для складання плану на випадок непередбачених обставин взимку, а також розробки заходів для підвищення енергобезпеки країни.

У заяві зазначено, що Рада «підтримує подальшу спільну роботу над вдосконаленням диверсифікації поставок в ЄС і сусідні країни, в тому числі і над створенням альтернативних ринків енергоресурсів».

Зазначено, що вирішальну роль в альтернативному газопостачанні центру і південного сходу Європи буде відігравати «Південний газовий коридор», включаючи будівництво Трансадріатичного трубопроводу, трубопроводу Болгарія-Греція та будівництво терміналів зрідженого природного газу в Хорватії. Через «Південний газовий коридор» планується транспортувати 10 млрд куб. азербайджанського газу з каспійського регіону до Європи через Грузію і Туреччину.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук