США офіційно розпочали процес виходу із Паризької кліматичної угоди

Дональд Трамп називав зміни клімату «надуманою проблемою» і обіцяв, що США вийдуть із Паризької угоди

СвітЮрій Братюк, 5 листопада5100

Сполучені Штати Америки надіслали офіційне повідомлення в Організацію Об’єднаних Націй про вихід з Паризької угоди по клімату. Про це йдеться в заяві держсекретаря США Майка Помпео, опублікованій на сайті Держдепу.

«Сьогодні Сполучені Штати почали процес виходу з Паризької угоди. Відповідно до умов угоди Сполучені Штати направили офіційне повідомлення про свій вихід в Організацію Об'єднаних Націй», — йдеться в повідомленні.

Як уточнюється, вихід США з угоди вступить в силу через рік після доставки повідомлення. Варто нагадати, що США відмовилися і від ратифікації наразі діючого Кіотського протоколу.

Паризька угода спрямована на боротьбу з глобальним потеплінням шляхом зменшення викидів вуглекислого газу. На відміну від Кіотського протоколу, в Паризькій угоді не прописані зобов’язання сторін, а йдеться про національно визначений внесок (НВВ), який країни встановлюють самостійно і звітують про його виконання.

Кожні 5 років НВВ переглядається на більш амбітний. Країни, які підписали угоду, зобов’язуються скеровувати свої зусилля на те, щоб до 2050 року не допустити зростання середньорічної температури у світі більш, ніж на два градуси Цельсія.

Президент США Дональд Трамп ще під час передвиборної кампанії заявляв, що вважає зміни клімату надуманою проблемою, і обіцяв, що США вийдуть із Паризької угоди, пояснюючи це невигідними умовами.

Трамп, зокрема, заявив про «несправедливий економічний тягар, покладений на американських робітників, підприємства та платників податків за зобов’язаннями США, укладеними в рамках Угоди».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук