США почали регулярні поставки скрапленого газу до Північної і Східної Європи

СвітРоман Ганкевич, 11 червня 20174740
Термінал перевантаження скрапленого газу у Меріленді, США

Сполучені Штати почали регулярні поставки скрапленого газу в Північну Європу. Про це заявив міністр енергетики США Рік Перрі, повідомляє «Радіо Свобода».

Як зазначається, цього тижня танкери з американським природним зрідженим газом встали під розвантаження в Нідерландах і Польщі. Вперше американський скраплений газ розвантажується на терміналах в Північній і Східній Європі. «Європа розглядала Сполучені Штати як потенційне ключове джерело енергетичної диверсифікації з метою зниження впливу Росії як головного постачальника енергоресурсів у цей регіон», - заявив Перрі.

Слід зазначити, що адміністрація Трампа поставила збільшення експорту зрідженого газу як одне з пріоритетних економічних завдань. Міністр Перрі схвалив низку ліцензій на експорт газу з терміналів, розташованих на узбережжі Мексиканської затоки. «Ми очікуємо збільшення поставок зрідженого газу в Європу в міру введення в експлуатацію нових заводів із його виробництва», - заявив Рік Перрі.

Американський скраплений газ вже експортується в Іспанію, Португалію, Італію, Туреччину і на Мальту. За словами Перрі, США мають намір стати третьою за обсягами експорту природного газу країною протягом трьох років. «Ми допоможемо забезпечити енергетичну безпеку наших союзників і партнерів у всьому світі», - запевнив міністр енергетики США.

Додамо, що віце-президент польського нафтогазового концерну PGNiG Мацєй Возняк раніше заявив про можливість поставляти американський газ через територію Польщі в Україну. У середу, 7 червня, відбулася це перша поставка американського газу не тільки для Польщі, а й Північної Європи. Раніше американський газ потрапляв виключно на ринки Південної Європи, зокрема до Іспанії й Туреччини. У липні СПГ-термінал у польському Свіноуйсьці очікує черговий танкер із газом зі США.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук