США прослуховували розмови трьох французьких президентів, – Wikileaks

СуспільствоОксана Руда, 24 червня 20151980

Американські спецслужби впродовж декількох років прослуховували телефонні розмови трьох президентів Франції: Жака Ширака, Ніколя Саркозі та Франсуа Олланда. Про це пише Інтерфакс з посиланням на французьку газету «Ліберасьон» та сайт «Медіапарт», що посилається на отримані Wikileaks документи Агентства національної безпеки США.

За інформацією ЗМІ, США тим чи іншим чином отримували дані про телефонні розмови французьких президентів як мінімум з 2006 року по травень 2012 року. Крім того, прослуховувалися й розмови низки міністрів, інших високопосадовців, депутатів і дипломатів.

«Добірка документів, що публікуються у «Ліберасьон» і « Медіапарт» у співпраці з Wikileaks, свідчить про те, що у Франції об'єктами шпигунства стали три президента поспіль, а також низка їхніх співробітників. Йдеться про період як мінімум з 2006 року. Другого президентського терміну Ширака, до травня 2012 року, коли до влади прийшов Франсуа Олланд», – пише «Ліберасьон».

Газета зазначає, що, згідно з отриманими Wikileaks документам АНБ США, прослушка, судячи з усього, не дозволила Вашингтону отримати доступ до по-справжньої цінної інформації.

«У той же час, все це свідчить про пильний інтерес АНБ США до Франції», – наголошується в газеті.

У статті йдеться, що «тепер залишається визначити, тривала чи подібна практика вже після дат, що фігурують на найбільш «свіжих» документах, які ми публікуємо у співпраці з Wikileaks».
 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук