США і посли G7 розкритикували кадрові зміни в «Нафтогазі України»
Речник Державного департаменту США назвав зміни в «Нафтогазі» порушенням принципів корпоративного управління
До теми
У США з огляду на зміни в керівництві НАК «Нафтогаз України» заявили, що від дотримання принципів корпоративного управління, прозорість та доброчесність у призначенні персоналу в енергетичному секторі залежить довіра до України. Про це у Twitter написав речник Державного департаменту США Нед Прайс.
«Повага до корпоративного управління, прозорість та доброчесність при призначенні персоналу в енергетичному секторі – чи то урядові, чи державні підприємства – є ключовим фактором для підтримки довіри до України та її прихильності до реформ», – написав він.
Також на рішення уряду звільнити голову «Нафтогазу» відреагувал посли країн «Великої сімки» (G7).
«Ефективне управління держпідприємствами, вільне від політичного втручання, має вирішальне значення для конкурентоспроможності, процвітання і виконання міжнародних зобов'язань України», – наголосили вони.
Що відомо про кадрові зміни в «Нафтогазі»
Кабінет міністрів України 28 квітня звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління «Нафтогазу», призначивши на цю посаду екс-виконавчого директора цієї компанії, чинного виконувача обов’язків міністра енергетики Юрія Вітренка. Перед цим уряд припинив роботу наглядової ради компанії, яку має відновити з 30 квітня.
При цьому торік, під час звільнення Вітренка з «Нафтогазу», він висловлював незадоволення роботою Коболєва, з яким разом працював у одній команді.
Зокрема, Вітренко, який наразі є членом уряду, торік стверджував, що Коболєв «органічно вписується у владу».