Старосамбірська райрада підтримала створення національного парку «Королівські Бескиди»

Старосамбірська райрада підтримала створення національного парку «Королівські Бескиди»
фото Google
На території Старосамбірського району створять національний природний парк «Королівські Бескиди»

Старосамбірська районна рада підтримала створення на території району національного природного парку «Королівські Бескиди». Таке рішення депутати райради прийняли під час засідання сесії у вівторок, 10 липня. Про це у Facebook повідомив депутат Старосамбірської районної ради Василь Курій.

«Старосамбірська районна рада, 23 голоси – «За», підтримала пропозицію створити в нашому районі національний природний парк Королівські Бескиди», – написав Василь Курій.

Парк створять на території Старосамбірського ДЛГП ЛГП «Галсільліс», а саме Дністрянського лісництва. Його площа становитиме майже 9 тис. га.

Як зазначив Василь Курій, створення парку дозволить зберегти довкілля, зокрема і ліси, на території району, оскільки їх переведуть з категорії експлуатаційних в категорію природохоронних. А за виявлені порушення будуть більш суворі покарання, передбачені кримінальним кодексом. Також, за його словами, це сприятиме розвитку туризму у районі.

До того ж, як додав Курій, в частині парку, ймовірно ближче до кордону з Польщею, працюватимуть науковці, тому там заборонять збирати гриби, яготи та готувати дрова.

Після того, як пропозицію підтримали депутати, районна рада має підготувати клопотання про створення національного природного парку «Королівські Бескиди» у Міністерство екології та природних ресурсів України.

Національний природний парк — це категорія природно-заповідного фонду, що охороняється від більшості видів людської діяльності та забруднення. На відміну від заповідників та природних резервів, де заборонена майже будь-яка діяльність людини, однією з цілей створення національних парків є відпочинок та рекреація.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук