Стержнем об’єднання українських сил має бути український націоналізм, – політик

14 червня 201169351

Стержнем об’єднання українських сил, українських патріотів, державників має бути український націоналізм, – переконаний голова Львівської обласної організації Конгресу українських націоналістів Микола Пшевлоцький.

Про це він заявив 14 червня під час відзначення 120-ої річниці з нагоди дня народження полковника Євгена Коновальця у рідному селі ОУН-івця Зашкові, що на Львівщині.

«Це та концепція політична, початок якій заклав Євген Коновалець зі своїми друзями, соратниками. Тому сьогодні питання історичної ролі і значення Євгена Коновальця не є предметом дискусії. Біля витоків нашої сучасної України, особливо такої України справжньої, незалежної за духом, в числі перших стоїть Євген Коновалець», – наголосив Пшевлоцький.

Як інформував ZAXID.NET , 14 червня з нагоди 120-річчя дня народження провідника ОУН, відомого громадського та військово-політичного діяча Євгена Коновальця у його рідному селі Зашкові на Львівщині відбулося урочисте віче та вшанування пам’яті провідника. У заході взяли участь депутати обласної ради та представники місцевої і обласної влад. Всього – близько 300 осіб.

Представники влади поклали квіти до пам’ятника провіднику ОУН, на могили батьків Коновальця, оглянули експозицію музею, а також на території музею висадили дуб до уродин Євгена Коновальця. Окрім того, від голів ОДА  та облради музею подарували копію однострою львівського гімназиста початку 20 ст.

Зокрема, Олег Панькевич наголосив, що «українська нація – незнищенна… І вже недалеко той світанок Євгена Коновальця, світанок наших великих провідників, світанок нашої великої України».

Додамо, що сьогодні у Львові також заплановано ряд заходів з дня народження полковника Євгена Коновальця.

Нагадаємо, Євген Коновалець загинув у Роттердамі (Нідерланди) в результаті спецоперації, проведеної органами НКВД СРСР. Похований Коновалець на кладовищі Кросвейк у Роттердамі.

Надгробок зроблено з чорного мармуру у вигляді козацького хреста, на надгробній плиті викарбуваний тризуб (у вигляді емблеми ОУН) та надпис кирилицею – Євген Коновалець.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук