Стіну на кордоні з Росією заплановано збудувати до кінця наступного року

СуспільствоВолодимир Пиріг, 11 вересня 201414703

За дорученням президента України, Державна прикордонна служба підготувала План заходів щодо побудови охорони українсько-російського кордону та адміністративного кордону з АР Крим.

Документ включає заходи з інженерно-технічного облаштування кордону, відновлення пунктів пропуску та розбудови підрозділів та удосконалення правового регулювання питань охорони кордону.

5 вересня План був затверджений рішенням Кабінету міністрів, а 10 вересня розглядався на розширеному засіданні уряду.

Як повідомляє Інформаційно-аналітичний центр Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України, виконання проекту буде здійснено у два етапи. На першому буде облаштовано ділянки, розташовані поза зоною активних бойових дій – в межах Чернігівської, Сумської, Харківської областей, а також частково Донецької та Луганської; сухопутної ділянки адміністративного кордону з АР Крим; узбережжя Азовського моря, а також по другому рубежу охорони вздовж лінії розмежування.

На другому етапі після роззброєння незаконних формувань та поновлення лінії кордону передбачено облаштування решти ділянки в межах Донецької та Луганської областей.

Інженерне облаштування українсько-російського кордону та адміністративного кордону з АР Крим передбачає земляні та бетонні вали, контрольно-слідові смуги, системи оптико-електронного спостереження, сигналізаційні комплекси, рокадні дороги та фортифікаційні споруди для перешкоджання руху автомобільної техніки та осіб. На річковій та морській ділянках – системи оптико-електронного спостереження та висвітлення надводної обстановки, встановлення спостережних веж, комплексних фортифікаційних споруд для унеможливлення висадки десанту.

Для підвищення боєздатності прикордонних підрозділів План передбачає закупівлю військової техніки, спеціального спорядження, засобів контролю і фіксації правопорушень, завершення формування системи контролю надводної обстановки в Азовському морі тощо. Більшість засобів контролю та техніки буде  вітчизняного виробництва.

Фінансування заходів Плану буде здійснюватися за рахунок бюджету, позабюджетних коштів і коштів міжнародної технічної допомоги.

Реалізація Плану триватиме протягом 2014 – 2015 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук