Стисло про погане

Це варто прочитати. Аби запобігти помилковим рішенням влади

БлогиАнатолій Гриценко , 11 грудня 2014 125
Анатолій Гриценко
Голова партії «Громадянська позиція»

Завдяки пронирливим журналістам у мережі оприлюднено плани Уряду Яценюка (спільно з МВФ) щодо економії бюджетних витрат. Перевірив: текст справжній, не фейк. Він досить обширний, 46 сторінок-таблиць. Але моя Вам порада: знайдіть час і прочитайте. Знатимете, чого Вам і Вашій родині очікувати після прийняття Урядом і Радою цих новацій.

Аналіз документу такого обсягу - не формат Фейсбуку. Тому стисло:

1) Зменшувати бюджетні витрати треба, скорочувати держструктури і чиновників так само - тут питань немає.

2) Оптимізувати соціальну допомогу, надавати її не всім підряд, а залежно від статків і доходів громадян - повністю підтримую! Але...

3) Запропоновані напрями економії бюджету - виключно фіскального характеру, традиційно притаманні Мінфіну й МВФ. Вони не враховують потреб розвитку країни, навпаки - гальмують, унеможливлюють розвиток.

4) Бюджетними ножицями Уряд Яценюка пройшовся по живому, по пріоритетно-перспективному, в т.ч. по тим сферам, які насправді потребують державної підтримки в інтересах майбутнього країни - освіта, наука і наукові дослідження, медицина, культура, музеї, бібліотеки... Здорові, освічені, розумні, культурні люди, сучасні університети і дослідницькі лабораторії, проривні технології - Уряду все це вже не потрібне?

5) Пропоновані зміни вдарять по бюджету кожної родини, їх відчують усі, від малих дітей до людей похилого віку!

6) Може, хтось знає, на які кошти, приміром, житиме родина аспіранта чи докторанта, якому Уряд повністю скасовує стипендію?

7) Нам не буде соромно перед спортсменами за державу, яка призерам і переможцям чемпіонату Європи Уряд платитиме зменшену до 500-600 доларів одноразову винагороду?

8) Хтось вважає припустимим, коли людину після автомобільної аварії "швидка" привезе на операцію до лікарні, і вона повинна сама сплачувати там за харчування? А якщо людина непритомна, у комі?

9) Чому родині загиблого військового держава допомагатиме лише якщо він загинув у зоні АТО? А якщо загинув від пострілу злочинця, захищаючи людей поза межами АТО, чи під час навчань на полігоні?

10)11)... багато закладено непродуманих і за своїми наслідками - вкрай небезпечних новацій...

ГОЛОВНЕ В УРЯДОВОМУ ДОКУМЕНТІ: Уся ця економія - за рахунок громадян. У мільярдерів-олігархів усе в порядку. Вони швидко навчилися жити по-новому. Сподіваюся, депутати знайдуть час уважно прочитати пакет пропозицій Уряду, перш ніж тиснути на кнопки "за" напередодні Нового року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук