Студенти Львова залишаться без профілакторіїв

Головні Новини за 23 січняАрсен Данилюк, 23 січня 2015, 21:00 1431 0

Студентські санаторії-профілакторії втратили фінансування. Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомив львівські університети, що з 1 січня припиняє оплачувати роботу працівників профілакторіїв, а також харчування і медикаментозне забезпечення студентів.

Ці статті фінансування складають понад дві третини витрат на утримання профілакторіїв, тож зараз ЛНУ ім. Івана Франка, НУ «Львівська політехніка» та Львівський національний лісотехнічний університет розглядають можливість ліквідації своїх профілакторіїв, адже не мають коштів на їх подальшу роботу.

Як повідомив ректор лісотехнічного університету Юрій Туниця, лист з повідомленням про припинення фінансування з 1 січня університет отримав лише 19 січня. Тож навчальному закладу доведеться брати на себе непередбачені витрати на оплату праці персоналу. У випадку ліквідації санаторію-профілакторію, що діє з 1953 року, не зрозуміло, що робити з медичним обладнанням, гроші в яке вкладав університет. Приміщення, що вивільниться, планують використати для навчання студентів. Там можуть розмістити кафедри дизайну і ландшафтної архітектури.

У «Львівській політехніці» персонал профілакторіїв вже попередили про можливе звільнення. Проректор університету Анатолій Мороз повідомив, що в разі ліквідації профілакторію, його приміщення перетворять на студентський гуртожиток. Разом з тим пан Анатолій наголосив, що остаточного рішення ще не прийняли. Це зроблять у лютому, коли з відпустки повернеться ректор Юрій Бобало.

Тим часом профспілки університетів вже звернулись до профільних міністерств та парламенту з проханням зберегти профілакторії. На думку керівника профкому студентів ЛНУ ім. Івана Франка Михайла Мураля, це можна зробити під час розгляду змін до державного бюджету. Верховна Рада може надати університетам, які зберегли санаторії-профілакторії, фінансовий ресурс і повноваження забезпечувати роботу профілакторіїв. За його словами, загалом в Україні на роботу студентських профілакторіїв з держбюджету витрачають близько 70 млн грн.

Загалом у Львові працює чотири профілакторії: ЛНУ ім. Івана Франка, «Львівської політехніки», Техніко-економічно коледжу при «Львівській політехніці» та Національного лісотехнічного університету. Право користуватись профілакторієм мають студенти цих закладів. При цьому студент оплачує лише 10% вартості проживання, харчування та лікувальних процедур. Наприклад, три тижні перебування у санаторії-профілакторії ЛНУ ім. Івана Франка коштують для студента 143 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук