Студентки Львівської політехніки перемогли на архітектурному конкурсі з відбудови Херсона
На конкурс Resilient Cities Ukraine архітекторки запропонували проєкт житлового кварталу
Студенти-архітектори Львівської політехніки перемогли на конкурсі Resilient Cities Ukraine. Їхній проєкт урбаністичного планування житлових кварталів біля Антонівського мосту в Херсоні журі оцінило найвище і відзначило у двох номінаціях. Про це повідомила пресслужба університету.
Конкурс Resilient Cities Ukraine є архітектурним і урбаністичним хакатоном, який організовує канадська компанія Rebuild UA Hackathon у співпраці з українськими архітекторами. Метою є сприяти відбудові міст після війни і допомога українським біженцям. Цього року тема конкурсу полягала у створенні сучасного житлового простору біля Дніпра з широкими можливостями для архітектурних рішень.
Студентки Ірина Осташевська та Лілія Ворощук разом із командою запропонували новий підхід до відбудови Херсона. Їхній проєкт відзначили першим місцем і премією 3000 канадських доларів та призом за оптимізацію денного освітлення взимку.
«Район проєктування розташований біля води, що відкривало можливості для використання унікальних архітектурних прийомів. Ми прагнули поєднати історію, енергоефективність і сучасну українську ідентичність, створивши житловий простір, який буде гармоніювати з природним середовищем», – розповіла Ірина Осташевська.
19:16 28-06-2025
Проєкт студентів Львівської політехніки (зі сайту Rebuilduahackathon)
У конкурсі взяла участь команда із чотирьох студентів, керівницею якої була кандидатка архітектури, доцентка кафедри містобудування Львівської політехніки Людмила Гнесь:
Ірина Осташевська (Львівська політехніка, ІАРД, кафедра містобудування);
Лілія Ворощук (Львівська політехніка, ІАРД, кафедра містобудування);
Даніел Фанта (Львівська політехніка, ІАРД, кафедра містобудування);
Олександр Переновський (Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова).
Як розповідають в університеті, проєкт переможців поєднує енергоефективність, природні матеріали та історичну автентичність. Студенти-архітектори прагнули створити простір, що гармоніює з природою, використовує традиційні для регіону матеріали та додали водні канали, які підкреслюють розташування кварталів біля Дніпра.
Традиційні методи навчання не виправдовують ваших очікувань? Альтернатива є! Дистанційна школа «Оптіма» пропонує інноваційний підхід. Комбіновані уроки, інтерактивні завдання, авторські матеріали – усе це не просто забезпечує високу ефективність навчання, але й формує в учнів цікавість до нового. Дізнайтеся, як вступити до дистанційної школи, та розпочніть захопливу подорож до знань!
«Мені дуже хочеться якнайшвидше почати відбудовувати нашу країну, адже особисто я не маю бажання виїжджати чи працювати за кордоном. Мені хочеться жити й будувати саме в Україні, адже хто, як не ми, відновить нашу Батьківщину», – наголосила Лілія Ворощук.
Це не перший конкурс для студенток, які закінчують навчання на бакалавраті, – вони вже брали участь у Всеукраїнському конкурсі Steel Freedom, де дійшли до фінальних етапів.