Суд арештував активи Новінського на 4,6 млрд грн.

ЕкономікаРоман Ганкевич, 8 серпня 201415820

Печерський суд Києва заарештував активи підконтрольної Смарт-холдингу Вадима Новінського компанії Yernamio Consulting Limited (Кіпр) у розмірі 4,6 млрд грн.

Про це йдеться в постанові суду за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб по відношенню до власників ліквідованого банку «Форум» у п'ятницю, 8 серпня.

«Накласти арешт, в межах матеріальних претензій позивача в сумі 4 466 730 365,30 (чотири мільярди чотириста шістдесят шість мільйонів сімсот тридцять тисяч триста шістдесят п'ять гривень 30 копійок)», - цитує постанову УНІАН.

Раніше Господарський суд Києва заарештував кошти згаданої кіпрської компанії у розмірі $50 млн, перераховані нею на рахунок в Національному банку України для оздоровлення банку «Форум».

Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію в банк «Форум» з 14 березня і протягом цього періоду здійснював пошук інвестора для виведення банку з ринку.

У травні дочірня компанія Смарт-холдингу Новінського, основного власника банку «Форум», перерахувала на спецрахунок НБУ $50 млн для підтвердження серйозності намірів щодо оздоровлення банку і, за інформацією банку, планувала перерахувати другий транш в такому ж розмірі, після чого мав відбутися аудит і рекапіталізація банку власниками та інвесторами.

У червні Альфа-банк (Україна) повідомив про проведення оцінки в проблемному банку «Форум» і готовності прийняти на себе зобов'язання перед вкладниками фінансової установи у випадку прийняття рішення про покупку частини його активів і пасивів, але згодом відмовився від покупки.

Національний банк України прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку «Форум» 16 червня, і Фонд гарантування вкладів фізосіб почав процедуру виведення банку з ринку.

У відповідь, основний власник банку, Смарт-холдинг, повідомив про подачу позову до суду з вимогою скасувати рішення про ліквідацію банку «Форум».

Нагадаємо, банк «Форум», із штаб-квартирою у Києві, працював на ринку України з 1994 року і входив до групи великих банків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук