Суд арештував підозрюваного у держзраді керівника «РИА Новости Украина»

Арештований Кирило Вишинський має медаль, присвячену окупації Криму, від президента РФ

Вишинський не визнає оголошеної йому підозри і вважає затримання як провокацію

Херсонський міський суд арештував на два місяці керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, підозрюваного у державній зраді. Таке рішення ухвалив суддя Ярослав Мусулевський, пише «Українська правда».

«Клопотання прокурора задовольнити. Обрати мірою запобіжного заходу тримання під вартою без визначення розміру застави до 13 липня», – сказав суддя.

Прокурор клопотав про арешт Вишинського, аргументуючи тим, що при обранні іншого запобіжного заходу керівник «РИА Новости Украина» може спотворювати чи знищувати докази у справі або переховуватись від слідства. Він зазначив, що у Вишинського є два паспорти – громадянина України і громадянина Росії, а також зачитав назви проросійських статей на сайті «РИА Новости Украина».

Прокурор наполягав, що запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання, поруки чи застави не можуть бути застосовані до осіб, які підозрюються у державній зраді.

Вишинський на суді клопотав про те, щоб говорити російською. Він визнав, що має російський паспорт. «У мене два паспорти – український і російський», – сказав керівник «РИА Новости Украина».

На запитання судді, чи є якісь обставини, які суду варто врахувати при обранні міри запобіжного заходу, Вишинський сказав: «Я одружений і кохаю свою дружину. Це важливо для мене і, мабуть, важливо для справи». А справу проти нього назвав «тиском на свободу слова в Україні».

Він також наполягав, що фото статей з сайту «РИА Новости Украина», які демонстрували у суді, не є думкою редакції, бо розміщені у рубриці точка зору і всі мають свого автора. «Ми чітко задекларували читачу, що це не думка редакції», – сказав Вишинський.

Вишинський (у смугастій сорочці) під час засідання суду в Херсоні

Він також наполягав, що до його видання не було претензій щодо порушення журналістських стандартів за чотири роки його роботи. «Я чотири роки очолюю «РИА Новости Украина». За весь цей час було лише два зауваження від наших колег до нашої роботи. Одне з них стосувалося передруку з іншого видання», – заявив Вишинський.

Захисники Вишинського наполягали на обранні будь-якої іншої міри запобіжного заходу, але не тримання під вартою. «Прошу відмовити у задоволенні клопотання щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою і обрати інший запобіжний захід. Це може бути цілодобовий домашній арешт з носінням браслету», – сказав адвокат Вишинського Андрій Доманський.

Захист заявив, що це рішення оскаржуватиме.

Як пише «Новинарня», у суді прокурор зачитав матеріали із поштової скриньки Вишинського, а саме листування з російським пропагандистом, директором агентства «Россия сегодня» Дмитром Кисельовим.

«Підсудний посилається на журналістську етику, проте у своїй переписці з Кисельовим ясно пише про принципи інформаційної війни. Наприклад, 12 березня 2014 року він вже ставить завдання перед підлеглими про те, як писати про входження Криму до складу РФ. Це за 4 дні до референдуму», – відзначив слідчий головного управління СБУ в АР Крим.

Як повідомлялось, 15 травня в офісах «РИА Новости Украина» відбулися обшуки. Згодом керівнику агенції Кирилу Вишинському оголосили про підозру у державній зраді.

Сам Вишинський не визнає оголошеної йому підозри і розцінює затримання як провокацію.

У справі про державну зраду керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, викликали на допит 47 осіб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук