Суд повернув «Укрзалізницю» в підпорядкування Міністерства інфраструктури

ЕкономікаРоман Ганкевич, 5 серпня 20179902
Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною постанову уряду, якою "Укрзалізницю" було виведено з-під порядкування Мінінфраструктури.

Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною постанову уряду, якою «Укрзалізницю» було виведено з-під порядкування Мінінфраструктури. Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні представники Мінінфраструктури отримали судове рішення, відповідно до якого суд визнав незаконним рішення КМУ про передачу ПАТ «Укрзалізниця» з підпорядкування Мінінфраструктури», - написав Омелян.

За його словами, відповідну постанову Окружний адмінсуд Києва прийняв у п'ятницю, 4 серпня. Він визнав незаконною та нечинною постанову Уряду від 18.01.2017 №52 «Про внесення змін до Статуту ПАТ «Укрзалізниця». Також суд дійшов до висновку про протиправність дій Мінекономрозвитку в частині підготовки та внесення на розгляд уряду проекту зазначеної постанови.

«Судом встановлено численні порушення законодавства, зокрема непогодження проекту постанови із заінтересованими органами влади, непроведення правової експертизи Мін'юсту», - йдеться в тексті повідомлення.

Міністр нагадав, що проект не розглядався на засіданні урядового комітету та не включався до порядку денного чергового засідання КМУ. За результатами розгляду справи суд визнав виключне право Мінінфраструктури на розроблення проектів актів про внесення змін до Статуту ПАТ «Укрзалізниця» як міністерства, компетенція якого у таких питаннях є домінуючою.

«Після набрання законної сили таким судовим рішенням «Укрзалізниця» повернеться додому», - зазначив урядовець.

Нагадаємо, 18 січня 2017 року стало відомо, що Кабінет міністрів на позачерговому засіданні затвердив новий статут ПАТ «Укрзалізниця», згідно з яким, Міністерство інфраструктури втрачає право бути органом управління компанії. У новій редакції статуту у Мінінфраструктури відібрали можливість підписувати договори з головами наглядової ради та контракт з головою правління УЗ. Також Мінінфраструктури позбавили права визначати напрямки діяльності компанії, впливати на кількість акцій, затверджувати фінансовий план, річний звіт, чисельність персоналу.

Рішення з цих питань мали оформлюватися відповідним актом Кабінету Міністрів України, проект якого розробляється та подається в установленому порядку Мінекономрозвитку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук