Суд розділив гроші Лазаренка між США і банком в Антигуа
До теми
- Влада США конфіскувала палац Лазаренка у Каліфорнії ZAXID.NET
- Лазаренко вийшов із в’язниці ZAXID.NET
Суд у Вашингтоні схвалив угоду, згідно з якою банк на острівній державі Антигуа отримує частину від $250 млн, що належали колишньому українському прем'єр-міністру Павлу Лазаренку. Ще майже $75 млн з великою ймовірністю надійдуть на рахунки американського уряду.
Про це пише «ЛігаБізнесІнформ» з посиланням на Голос Америки.
Всього американській системі правосуддя вдалося встановити місцезнаходження близько $250 млн, які були виведені з України корупційним шляхом і знаходяться на рахунках в острівних державах Антигуа і Гернсі, Литві, Ліхтенштейні та Швейцарії. На ці гроші претендували багато сторін, включаючи самого Лазаренка і російський «Газпром».
Серед них і банк «Еврофед», який був заснований Лазаренком на Антигуа, але зараз управляється призначеним судом ліквідатором. Банк пішов на мирову з урядом США, який також є однією зі сторін процесу, і погодився на зняття претензій на частину коштів. «Приблизно 23% (коштів Лазаренка) йдуть в банк «Еврофед» для погашення витрат на юристів, судові витрати і для розподілу між тими вкладниками банку, які не були асоційовані з Лазаренком. Банк «Еврофед» знімає свої претензії щодо залишку грошей. Виходить, що близько $75 млн будуть надані в розпорядження США», - заявив виданню партнер юридичної компанії AGG Джин Берд.
За його словами, «мирова» стосується тільки $100 млн з $250 млн коштів Лазаренка.
Частка, яку повинні отримати США, ще оскаржується, але юрист оцінює шанси уряду їх отримати, як дуже високі. Крім цього залишається ще $150 млн, заморожених на рахунках в Гернсі і Швейцарії, на які також претендує уряд Сполучених Штатів.
«В України була можливість претендувати на ці гроші, коли в 2004 році цю справу було розпочато. Наскільки мені відомо, Україні прийшло повідомлення про те, що існує суперечка на рахунок цих грошей. Україна в той час прийняла рішення не брати участь у цьому процесі або не прийняла ніякого рішення. у 2007 році я зустрічався з представниками Мін’юсту України і пропонував зайнятися цією справою з боку України. Тоді в України ще був шанс. На сьогоднішній момент офіційно увійти в цю справу у України шансу практично немає, так як минуло багато часу і перше, що запитає суддя, а де ви були раніше. Справа вже добігає кінця», - додав Берд.
Однак, за його словами, Україна має можливість претендувати на гроші, виведені колишнім прем'єр-міністром корупційним шляхом. «Існують прецеденти, коли ті гроші, які США конфіскували у іноземних осіб, визнаних винними в порушенні американських законів, були використані для фінансування проектів у цих країнах. Наприклад, така ситуація склалася в Казахстані. Була створена спеціальна організація, якій була передана принаймні частина грошей і яка вела проекти в Казахстані» - зазначив він. Для цього юрист пропонує українському уряду вже зараз ініціювати переговори на цю тему з Міністерством юстиції США.
Нагадаємо, раніше американська влада конфіскувала палац Павла Лазаренка в місті Новато, Каліфорнія.