Суд ще раз розглядатиме справу ФДМ проти «Укртелекому» Ахметова
Верховний суд України ухвалив направити на новий розгляд справу проти ТОВ «ЕСУ» Ріната Ахметова про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій «Укртелекому» і стягнення 81,9 млн доларів пені за прострочення виконання зобов'язань з виконання інвестпрограми. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на постанову Верховного суду від 28 серпня.
Як повідомляється, Верховний суд скасував рішення судів, які відмовили задовольнити позов Фонду держмайна до ТОВ «ЕСУ».
Відповідно до постанови, у рішеннях судів першої та апеляційної інстанції не вбачається, на підставі яких саме доказів суди дійшли висновку про здійснення інвестицій саме на суму 450 млн. доларів.
«Посилаючись на наявність у матеріалах справи щорічного кошторису інвестицій ТОВ «ЕСУ», суди не звернули уваги, що зазначені документи стосуються інвестицій чи витрат «Укртелекому», а не «ЕСУ». З огляду на невстановлення судами попередніх інстанцій усіх обставин справи, необхідних для правильного вирішення даного спору, рішення та постанова у частині первісного позову підлягає скасуванню, а справу - спрямовано на новий розгляд», - резюмували у Верховному суді.
Нагадаємо, раніше Фонд держмайна за підсумками оголошеного восени 2010 року конкурсу на початку 2011 року продав 92,79% акцій «Укртелекому» українській «дочці» австрійської EPIC - ТОВ «ЕСУ» - за 10 млрд 575,1 млн грн.
Група «СКМ» українського бізнесмена Ріната Ахметова придбала «ЕСУ» в 2013 році.
Позов до суду про розірвання договору з «ЕСУ» ФДМ подав в середині травня 2017 року, вимагаючи також стягнути 2,17 млрд грн пені. До справи як третьої особи на стороні відповідача було залучено Ощадбанк (Київ), в заставі у якого знаходиться зазначений пакет акцій «Укртелекому».
У жовтні 2017 року Господарський суд Києва задовольнив позов ФДМ і вирішив повернути 92,791% пакет акцій «Укртелекому» в державну власність і стягнути 81,9 млн доларів пені (2,0171 млрд грн) за невиконання інвестиційних зобов'язань. Потім у грудні це рішення підтвердив апеляційний господарський суд.
На початку липня 2018 року Верховний суд задовольнив касаційну скаргу «ЕСУ» і направив справу на повторний розгляд суду першої інстанції.
У березні 2019 року Фонд держмайна не домігся в апеляційному суді повернення «Укртелекому» у державну власність.
У серпні 2019 року Виконавча служба заарештувала близько 93% акцій «Укртелекому» за борги перед «Ощадбанком».