Суд Швейцарії відхилив скаргу РФ у справі щодо захопленого майна «Укрнафти» в Криму

Суд зобов'язав стягнути з Росії судові витрати загальною сумою 550 тис. швейцарських франків.

СуспільствоЮрій Братюк, 22 жовтня 201810650

У понеділок, 22 жовтня, Верховний суд Швейцарії відхилив скаргу Росії про скасування арбітражних рішень щодо юрисдикції відносно Криму і постановив стягнути з неї судові витрати в загальній сумі 550 тис. швейцарських франків.

За повідомленням «УНІАН», Верховний суд Швейцарії розглянув рішення щодо апеляції у справі про позов одинадцяти українських компаній, в тому числі «Укрнафти», до РФ.

Суд постановив, що Росія відповідальна за захоплення українських інвестицій, здійснених на території Криму до анексії. Рішення арбітрів за юрисдикції в цих двох справах були четвертим і п'ятим арбітражними рішеннями щодо юрисдикції, винесеними проти Російської Федерації щодо анексованого Криму на даний момент і є першими рішеннями, оскарження яких було розглянуто судом. Відповідно, Швейцарський федеральний трибунал відхилив клопотання Росії про оскарження рішень про юрисдикції і постановив стягнути з Росії судові витрати та компенсацію українським компаніям за їхні юридичні витрати в процесі оскарження в загальній сумі 550 000 швейцарських франків. Самі арбітражні розгляди будуть продовжені.

Нагадаємо, в січні 2016 року «Укрнафта» звернулася до Міжнародного арбітражного суду в Гаазі з позовом проти Росії з питання незаконного захоплення АЗС в Криму. Підставою для звернення до суду послужило двосторонню угоду про захист інвестицій між Україною і Росією 1998 року, відповідно до якого кожна зі сторін взяла на себезобов'язання не націоналізувати або експропріювати інвестиції, вкладені інвесторами іншого боку, без своєчасної виплати справедливої компенсації. 2 травня 2018 року арбітражний трибунал у Гаазі, Нідерланди, в арбітражній справі «Еверест Істейт» проти Російської Федерації, виніс рішення про стягнення з Росії на користь українських інвесторів 159 млн доларів США за конфіскацію їхніх об'єктів нерухомості в Криму. Це рішення в даний час є предметом виконавчого провадження в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук