Суд у Києві дозволив «Ощадбанку» стягнути понад 1 млрд доларів з Росії

Йдеться про компенсацію за вкрадені в державного банку кримські активи

Київський апеляційний суд задовольнив заяву «Ощадбанку» та надав дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу щодо стягнення 1,1 млрд доларів з Російської Федерації як компенсацію за експропріацію активів у Криму. Про це йдеться в ухвалі суду в Єдиному реєстрі судових рішень, пише «Укрінформ».

«Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню», – йдеться в ухвалі.

17 липня суд задовольнив заяву «Ощадбанку» та надав дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу від 26 листопада 2018 щодо стягнення 1,1 млрд доларів з Російської Федерації (в особі Мін’юсту РФ) як компенсації за експропріацію активів «Ощадбанку» в Криму.

При цьому Київський апеляційний суд видав виконавчі листи про стягнення з РФ не лише вказаної суми, але й процентів, що їх нараховують з березня 2014 року (коли Росія окупувала український Крим, – ред.) до періоду повної виплати Росією заборгованості (за піврічною ставкою Лондонської міжбанківської ставки пропозиції в доларах США плюс 2% із щорічною капіталізацією).

Нагадаємо, рішення задовольнити вимогу щодо компенсації збитків «Ощадбанку», заподіяних внаслідок анексії Криму з боку Російської Федерації, ухвалив Міжнародний арбітраж в Гаазі 26 листопада 2018 року.

Слухання відбулося згідно з Арбітражним регламентом Комісії Організації Об'єднаних Націй з права міжнародної торгівлі 1976 року, а також відповідно до Угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій.

Сума відшкодування становить 1,3 мільярда доларів США плюс відсотки, які будуть нараховуватися з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації. Однак Росія не визнала рішення Гаазького арбітражу за позовом українського «Ощадбанку» про компенсацію збитків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук