Суд залишив без розгляду позов «патентного троля» проти гурту «Антитіла»

Музиканти подаватимуть зустрічний позов проти луцького підприємця

Ані позивач, ані його представники до суду не з’явились

У понеділок, 11 лютого відбулось судове засідання за позивом луцького підприємця Сергія Лапковського проти відомого українського гурту «Антитіла». Через те, що ані позивач, ані його представники не з'явились, суддя залишив позов без розгляду.

Нагадаємо, Лапковський звинуватив музикантів у тому, що вони нібито використали у своїх композиціях запатентовану ним корисну модель №74516 «Спосіб налаштування параметрів музичної композиції». Він вимагав у музикантів 1 млн грн.

Музиканти назвали позов абсурдним та наголошують на тому, що йдеться про заборону використання певних тональностей і темпу у своїх піснях.

Перше засідання мало відбутись 23 січня, проте ані позивач, ані його представники до суду не з’явились. 11 лютого вони знову не з’явилися до суду. У зв'язку із повторною відсутністю позивача Сергія Лапковського, а також через відсутність пояснень щодо його неявки на засідання, суд вирішив залишити позовну заяву без розгляду.

Однак і позов гурту «Антитіла» суд не прийняв. Проте музиканти запевнили, що знову позиватимуться, але уже незалежно від попередньої справи. «Антитіла» у судовому порядку вимагатимуть від луцького підприємця грошової компенсації у розмірі 1 гривня та скасування патенту.

Адвокат гурту Ярослав Куц розповів під час судового засідання, що жодної композиції, створеної Сергієм Лапковським, так і не вдалося знайти. Також адвокат стверджує, що Лапковський не має музичної освіти, окрім приватних уроків із гри на гітарі. Також Ярослав Куц, цитуючи у суді ZAXID.NET, наголосив, що Лапковський готувався до суду понад рік, шукаючи «жертву».

«Чому «Антитіла»? Я сам не шукав їх, я попросив людей знайти мені відповідачів. Вони справді знайшли три композиції. Музиканти не думали, що хтось буде захищати патентне право», – прокоментував позов Лапковський у розмові з ZAXID.NET.

Напередодні на сторінці групи у Facebook музиканти розмістили висновок, що три композиції, «Молоком», «Все красиво» та «Дунай», відповідають параметрам, які запатентовані громадянином Лапковським, і тим самим порушують його патент. Цей висновок зробив Віктор Тиможинський, голова предметно-циклової комісії теорії музики Волинського державного училища культури й мистецтв імені І.Ф. Стравінського.

Музиканти стверджують, що Тиможинський отримав від Лапковського за такий аналіз 21 тис. грн. Вони збираються довести це у суді.

«Механізм дослідження Тиможинським параметрів пісень гурту "Антитіла" навіть після поверхневого аналізу не витримує критики. Суттєві розбіжності в темпі, неправильно визначені акорди гармонії композицій, неліцензійні, здобуті піратським шляхом програми використані для аналізу параметрів пісні, а також, власне, самі аудіоматеріали (пісні) гурту "Антитіла", які для дослідження були скопійовані (заграблені) піратським шляхом, з порушенням законодавства України й декілька разів конвертовані у різні формати. Саме на висновку Віктора Тиможинського будується доказова база проти гурту Антитіла», – йдеться у повідомленні.

Музиканти розповіли, що для того, аби створити таку корисну модель, потрібно просто послухати найхітовіші пісні та запатентувати гармонії, які там використані. Такі гармонія, говорять музиканти, використовують і «Океан Ельзи», і «Друга ріка» і інші відомі виконавці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук