Суд зобов'язав ГПУ зайнятися нагородною зброєю, яку роздає Аваков

Печерський районний суд Києва зобов’язав Генеральну прокуратуру зареєструвати кримінальне провадження за фактами порушень міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим законодавства при врученні нагородної вогнепальної зброї на підставі заяви інформаційного агентства «Українські новини», йдеться у повідомленні агентства.

ГПУ зобов’язали провести розслідування викладених фактів у повному обсязі, як це передбачено чинним Кримінальним процесуальним кодексом.

Суд відхилив аргументи представників ГПУ, які пояснили небажання реєструвати кримінальне провадження «не викладеними в повному обсязі елементами складу злочину».

«Закон не покладає на заявника обов’язку повністю відтворювати у заяві або повідомленні про кримінальне правопорушення всі елементи складу злочину, достатньо викладу об’єктивних ознак злочину», – йдеться в судовому рішенні.

Агентство зазначило, що Аваков роздає нагородну зброю, посилаючись на Дисциплінарний статут Збройних сил. Однак у преамбулі статуту збройних сил чітко прописано на кого він поширюється – військовослужбовців-запасників, прикордонників, СБУ тощо. Але ніяк не на міністра внутрішніхх справ і цивільних осіб.

У МВС є свій «Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ», він дозволяє вручати нагородну вогнепальну зброю виключно «особам начальницького складу органів внутрішніх справ». Обмежувальна норма була внесена в Дисциплінарний статут в 2006 році, щоб припинити роздачу нагородної зброї міністрами внутрішніх справ особам, яких ця нагорода не стосується.

У 2015 році Аваков видав Наказ про затвердження нової редакції Положення про відомчі заохочувальні відзнаки МВС «Вогнепальна зброя», де замість Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ послався на Дисциплінарний статут Збройних сил. Проте, наказ міністра не може скасовувати норму статуту, який має силу закону і приймається парламентом.

Як посадова особа Аваков зобов’язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України – тобто за статутом МВС. Тому нагородження зброєю цивільних осіб є перевищенням Аваковим наданих йому законом посадових повноважень, оскільки його дії явно виходять за межі наданих йому законом прав і повноважень.

Виявлені факти редакція «Українських новин» виклала в заяві про скоєння злочину, яку направила 9 лютого 2017 року в Генеральну прокуратуру України і в зверненні на ім’я генерального прокурора Юрія Луценка. Однак у ГПУ відмовилися реєструвати заяву, перенаправивши його в Прокуратуру Києва. У свою чергу, Прокуратура Києва також відмовилася реєструвати документ, вказавши при цьому, що в заяві відсутні «достатні дані про вчинення злочину за викладених обставин».

«Редакція виграла суди всіх інстанцій у Міністерства, намагаючись отримати списки нагороджених. Але Аваков їх наполегливо ховає, ігноруючи рішення судів. Замість списків нагороджених ми отримуємо лише відписки МВС», – заявили журналісти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук