Судову гілку влади слід захистити від політичного впливу, - «Самопоміч»

У Конституції пропонують ліквідувати розділ «Прокуратура».

Зміни до Конституції потребують опрацювання у трьох площинах: забезпечення децентралізації, незалежності судової влади та балансу влади.

Таку думку висловила віце-спікер Оксана Сироїд, коментуючи Указ президента про створення Конституційної комісії, яка розроблятиме зміни до Конституції.

Депутат переконана, що у розрізі децентралізації потрібно внести зміни, які дадуть громадам реальні повноваження та фінанси.

«Щодо розділу «Прокуратура» у Конституції – то його потрібно просто ліквідувати. Тільки у такий спосіб ми приведемо органи прокуратури до європейських стандартів. Крім того, ми повинні вберегти судову гілку влади від політичного впливу», – наголосила віце-спікер.

Також, на її думку, доопрацювання потребує розподіл владних повноважень між президентом, парламентом та урядом.

«Є дуже важливі моменти, які потребують доопрацювання. Наприклад, у Конституції ми не маємо такого поняття, як «незалежний регулятор», через що такий орган, як, наприклад, НКРЕ сьогодні є поза конституційним полем», – зазначила депутат.

Крім того, Сироїд вважає, що треба чіткіше означити повноваження уряду, прем’єр-міністра та міністрів, щоб припинити практику колективної безвідповідальності у виконавчій владі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук