Священика, який став депутатом в Тернополі, змусять здати мандат

СуспільствоАндрій Стець, 30 жовтня 20159171
Священика, який став депутатом  в Тернополі, змусять здати мандат

Священик УГКЦ отець Володимир Гринда проходить за результатами виборів у депутати Тернопільської міськради від ВО «Батьківщина». Однак буде змушений або відмовитися від мандата, або вийти поза штат священиків. В архиєпархіяльному управлінні говорять про перший варіант.

Про це пише «20 хвилин».

Річ у тому, що деякі священики УГКЦ пішли на вибори з власного рішення та, попри обмеження Церкви і не отримали на це дозвіл від єпископів. Тому у Церкві анонсують, що ці отці повинні будуть відкликати свої мандати.

«Митрополит Василій благословення на участь на виборах для священиків не давав, а тому вони, навіть якщо і стануть депутатами, повинні будуть відкликати свої мандати. Буде працювати спеціальна комісія, яка розглядатиме кожну подібну справу балотування й обрання», -повідомили у прес-службі Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

В свою чергу, адміністратор Патріаршої курії та Секретар Синоду єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах зазначив, що участь священиків УГКЦ у виборчих перегонах суперечить церковному законодавству.

«Оскільки ми не делегували отцю Гринді йти у депутати, то як тільки дізналися про це, була відповідна розмова з ним. Священик ще під час періоду передвиборчої агітації, з огляду на обмеження священикам балотуватися на виборах, писав і зареєстрував у виборчій комісії заяву про відкликання своєї кандидатури. Одначе це потрібно було зробити до 6 жовтня, а вийшло пізніше. Заява отця про відкликання своєї кандидатури залишається в силі», - коментують в управлінні архиєпархії.

Тому у Церкві запевняють, що священик не буде у міськраді.

В свою чергу, сам Володимир Гринда у розмові із журналістами заявив, що не може надати коментар.

Нагадаємо, що напередодні виборів владика Богдан Дзюрах інформував, що УГКЦ вимагає від священиків, які подали свої кандидатури на місцеві вибори, знятися з перегонів. В іншому випадку на них чекає покарання відповідно до церковного законодавства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук