Священиків УГКЦ покарають за участь у місцевих виборах

Їхні дії суперечать церковному законодавству Католицької Церкви

Священиків УГКЦ покарають за участь у місцевих виборах
Владика Богдан (Дзюрах)

УГКЦ вимагає, аби ті священики, які подали свої кандидатури на місцеві вибори, знялися з перегонів. Інакше на них чекає покарання відповідно до церковного законодавства.

Про це йдеться в листі-зверненні владики Богдана (Дзюраха), Адміністратора Патріаршої курії і Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, на доручення Блаженнішого Святослава, до правлячих архиєпископів і єпископів УГКЦ в Україні, передає РІСУ.

«Як ви розумієте, такі дії суперечать церковному законодавству Католицької Церкви, яке не допускає прямої участі духовенства у політичних процесах, та рішенням 63-ї сесії Синоду Єпископів КГВА, які були сформульовані у відомій вам Інструкції про поведінку священнослужителів УГКЦ під час політичних виборчих кампаній», – ідеться в листі владики Богдана.

Окрім того, за словами Секретаря Синоду, такі дії священнослужителів, «ще й стають причиною згіршення віруючого люду та підривають авторитет Церкви в очах громадян України».

Відтак владика Богдан звернувся до єпископів УГКЦ з проханням перевірити, чи хтось з представників духовенства бере участь у місцевих виборах, якщо це підтвердиться: зобов'язати цих священнослужителів якнайшвидше зняти свої кандидатури з виборчих перегонів та попередити про неприпустимість таких дій на майбутнє; у випадку непослуху – накласти покарання, відповідно до церковного законодавства, а також пригадати усім священнослужителям зміст Інструкції про поведінку священнослужителів УГКЦ під час політичних виборчих кампаній.

«Ласкаво прошу вас проявити максимум пастирської чуйності, щоб не допустити повторення минулих помилок та захоронити нашу Церкву від скандалів, а водночас дати як духовенству, так і мирянам належні моральні орієнтири щодо їх поведінки в цей непростий для нашої Батьківщини час», – попросив на завершення владика Богдан.

Нагадаємо, лише на Львівщині щонайменше 30 священиків балотуються на місцевих виборах до рад різних рівнів. Найбільше кандидатів у депутати виявилося серед представників Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП – 22 кандидати із 347 священнослужителів.

Згідно із законом України про місцеві вибори, термін, коли кандидати могли відмовитись від участі у виборах минув 6 жовтня. Зняти свої кандидатури після цієї дати вже неможливо. Відтак усі кандидати, які не знялись з виборів до 6 жовтня, будуть присутні у виборчих бюлетенях і братимуть участь у виборах.

Місцеві вибори відбудуться в Україні у неділю, 25 жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук